Voráčkova show nestačila, Pastrňák s Krejčím zařídili postup! Dál jdou i Avs

Richard Wagner
20.8. 2020 7:25
NHL

Čeští tahouni se během uplynulé noci rozstříleli do nebývalé formy! Boston posunuli do konferenčního semifinále dvoubodoví Davidové Krejčí s Pastrňákem. Jakub Voráček z Philadelphie si připsal dokonce body tři, vítězství ale slavil soupeř.

Play-off NHL zná další postupující. K Tampě Bay se v noci ze středy na čtvrtek přidali další dva celky – Boston a Colorado. Mečbol pak nevyužili Flyers.

David Pastrňák se vrátil po zranění na led a jeho přítomnost byla cítit. V 10. minutě sice poslal Hurricanes do vedení Fleury parádní střelou do vinglu, ale o rozhodující obrat se postaralo české duo. Ve 36. minutě se nejprve od clonícího Pastrňáka odrazil puk ke Krejčímu, jenž neměl problém překonat skvěle chytajícího Petra Mrázka.

Čtyři vteřiny před druhou pauzou poté vyrazil český gólman Pastrňákovu střelu a Bergeron ho po otočce ze záporného úhlu nachytal na hruškách. Carolině nepomohla ani power-play, Bruins podržel slovenský brankář Halák a vyčapal postup.

Svou nepostradatelnost opět potvrdil Jakub Voráček, kterému se povedlo dvakrát skórovat ve druhé části. Nejprve napálil na pravém kruhu křižnou přihrávku a o pár momentů později si vybruslil a propálil padajícího Price.

Canadiens ale ještě do konce druhé části znovu získali náskok. Ve třetí periodě se po fantastické Voráčkově nahrávce prosadil objev letošní sezóny Farabee. Vzápětí však vrátil náskok Montrealu Suzuki a výsledek pojistil střelou do prázdné Danault.

Brankář Pavel Francouz znovu zůstal jen na střídačce a sledoval parádní jízdu svého Colorada, které podruhé v řadě rozdrtilo Arizonu sedmi góly a zajistilo si postup do konferenčního semifinále.

Mečbol si zajistil také Vancouver, který proti poslednímu vítězovi Stanleyova poháru prohrával již o dva góly. Těsně před koncem druhé třetiny se však povedl Canucks skvělý obrat a těsné vedení ve třetí části udržel skvěle chytající Markström.

Výsledky play-off NHL:

Boston – Carolina 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 36. Krejčí (Pastrňák), 40. Bergeron (Pastrňák, Krejčí) – 10. Fleury. Stav série: 4:1, postupuje Boston.

Colorado – Arizona 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
Branky: 5. Kadri, 9. Girard, 19. Kadri, 30. MacKinnon, 31. MacKinnon, 39. Zadorov, 56. Compher – 47. Keller. Stav série: 4:1, postupuje Colorado.

Philadelphia – Montreal 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Branky: 23. Voráček, 27. Voráček, 51. Farabee (Voráček) – 3. Armia, 31. Armia, 32. Gallagher, 51. Suzuki, 60. Danault. Stav série: 3:2

St. Louis – Vancouver 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)
Branky: 16. Schenn, 20. Sanford, 26. Sanford – 14. Motte, 32. Miller, 37. Virtanen, 39. Motte. Stav série: 2:3.

Další zápasy jsou na programu již v noci ze čtvrtka do pátku. Na Nova Sport 1 můžete sledovat od 2.00 zápas Washingtonu s Islanders a od 4.30 duel Calgary s Dallasem.

• NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

22:05 00:50