Pastrňák s Krejčím se loučí s play-off. Bruins nestačili na rozjeté Islanders

David Chmátal
10.6. 2021 7:01
NHL

Sezóna pro Davida Krejčího a Davida Pastrňáka končí. Jejich Boston Bruins v zápase o záchranu nestačili na New York Islanders 2:6 a loučí se s play-off.

NY Islanders poslední zápas drželi pevně v rukou a hnáni silou domácích fanoušků si jasně dobruslili pro postup. Po devíti minutách je poslal do vedení Zajac, Bruins sice odpověděli proměněnou přesilovkou, kdy Merchandovi asistovali oba Češi Pastrňák-Krejčí, pak ale přišla smrtící druhá třetina.

Brock Nelson se trefil dvakrát v rozmezí sedmi minut a na 4:1 upravil ještě Palmieri. Ve třetí třetině se sice znovu prosadil Brad Marchand v dresu medvědů, ale za Islanders odpověděli dvěma trefami Clutterbuck a Pulock.

Po výsledku 6:2 Islanders vítězí ve čtvrtfinálové sérii 4:2 na zápasy a stávají se třetím finalistou. Příště je čeká obhájce titulu z Tampy Bay.