Pastrňák přihrával. Není už však střeleckým králem, dotáhl ho Ovečkin

David Pastrňák se raduje s Torey Krugem ze vstřeleného gólu!
Otava redakční fotka
Marek Otava
6.3. 2020 6:46

Útočník David Pastrňák si připsal asistenci u vítězné branky Bostonu v prodloužení. Není už však jediným střeleckým lídrem NHL. Po divokém utkání ho totiž dotáhl Rus Alexander Ovečkin, který vstřelil dvě branky proti Rangers. Nicméně ani to Capitals nestačilo, na druhé straně totiž nastřílel neuvěřitelných pět kousků Mika Zibanejad. Z Čechů bodoval také Jakub Voráček a Dominik Kubalík.

Boston Bruins přijel na led Floridy a hrálo se na branky chudé utkání. Skóre se začalo měnit až ve druhé třetině, kdy na vedoucí gól Panthers reagoval přesilovkovou brankou
Bergeron.

Následně se zápas dostal až do prodloužení, kde zafungovala spolupráce Davida Pastrňáka a Davida Krejčího. Čeští borci vymysleli akci, na jejímž konci byl Torey Krug, který vstřelil rozhodující gól.

Ve stejnou chvíli se odehrávalo také hodně divoké utkání mezi New York Rangers a Washingtonem, které se proměnilo v Rusko–Švédský souboj. Na straně Capitals skóroval jak Ilja Kovalčuk, tak také Alexander Ovečkin, který se dvěma brankami dotáhl na gólového lídra NHL Pastrňáka (oba mají nyní 47 tref).

Na straně domácích Rangers však zaznamenal neuvěřitelných pět branek Mika Zibanejad, včetně vítězného gólu v prodloužení.

Na straně Capitals měl také jednu asistenci Michal Kempný.

Asistoval však také dvorní český nahrávač posledních utkání. Jakub Voráček zaznamenal další přihrávku při výhře Philadelphie Flyers nad Carolinou 4:1.

Nezvykle přihrávkou se prezentoval také Dominik Kubalík, který od hattricku z konce února dal prozatím klid zbraní. Nicméně jeho asistence vedla k vítězství 4:3 nad Edmontonem.

Za Oilers navýšil dvěma body svůj účet Leon Draisaitl, který má tak už 110 kanadských bodů a vede o 15 bodů před druhým spoluhráčem Connorem McDavidem. Třetí je pak David Pastrňák, jenž má stejně bodů jako Artěmij Panarin.