tisková konference konečně se dohodli

Pastrňák má smlouvu a jasný cíl: Chci být jeden z nejlepších!

David Pastrnak
Zdroj: Profimedia

Hokejista David Pastrňák už má jisto o své další budoucnosti. S Bostonem Bruins se totiž dohodl na novém kontraktu. Mladý hokejista promluvil nejen o smlouvě před odletem do USA.

Kolem Pastrňáka nebylo dlouho jasno. Mluvilo se i o tom dokonce, že by mohl NHL opustit a odejít do KHL. Jestliže by nepodepsal jako chráněný volný hráč do 1. října smlouvu s Bostonem, nic jiného by mu v podstatě ani nezbylo.
 

Nakonec se ale přece jen dohodl s Bruins, i když jednání byla dlouhá. "Tušili jsme, že se to bude natahovat, ale jsme rádi, že se to včera dotáhlo do konce," uvedl Pastrňák na tiskové konferenci.


Podle webu TSN si Pastrňák během šesti let, na které je vyměřen nový kontrakt, vydělá 40 milionů dolarů, což je v přepočtu 878 milionů korun. Mladému hokejistovi se však  z takové smlouvy hlava nezamotá. "Je to krásné, že jsem podepsal takovou smlouvu, ale tím nic nekončí, naopak začíná. Je to dobrá motivace se zlepšovat," ví dobře, že musí dále pracovat.

Za rok si český reprezentant přijde na 6,67 milionů dolarů, což z něj dělá čtvrtého nejlépe placeného hráče Bostonu a je z něj také třetí nejbohatší Čech v NHL. Lépe si ročně vydělává jen jeho týmový kolega David Krejčí (7,5 milionu) a Jakub Voráček z Philadelphie (10 milionů).
 

Jde o velké peníze, Pastrňák k nim ale přistupuje zodpovědně. "U těch mladých hráčů je důležité, aby se vám někdo staral o peníze. Jestli moc utrácíte, tak je vždy dobré, když máte člověka, který se vás snaží zastavit," radí.

 

Ke svým spoluhráčům z Bostonu už se Pastrňák těší. "Dlouho jsem je neviděl. Je to lepší být s týmem, než sám chodit tady na led. Tak jsem rád, že můžu odcestovat za kluky," raduje se.
 

Novinářům také popsal, jak vlastně taková jednání o smlouvě probíhají. "Nepletl jsem se do toho, jen jsem si volal s agenty novinky. Domluva byla taková, že zůstanu tady, dokud nepodepíšu. Loni jsem tam byl rychleji, ale aspoň jsem byl déle doma," je rád.
 

A jak šťastnou novinu oslavil? "Vzal jsem mámu a blízké přátele na večeři a užili jsme si to," přiznal.
 

Rozpovídal se ale  třeba i o své budoucnosti u Bruins i o vyhlídkách týmu. "V Bostonu se mi líbí a chtěl bych tam hrát co nejdéle. Myslím, že máme mladý tým a do budoucna hodně kvalitní." věří.

 

A jaké cíle má Pastrňák po osobní stránce? "Chci být jeden z nejlepších. Chtěl bych být jednou lídr. Jsem pořád mladý, ale jsem tam od osmnácti. Přišel jsem do kabiny, kde jsou super lídři, takže se mám od koho učit," mluví jasně útočník. 

 

Pastrňák zažil v NHL z osobního hlediska úspěšnou sezónu. Zaznamenal celkem sedmdesát bodů za 34 gólů a 36 asistencí.

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:20 15:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - Colorado Rapids

   15:00

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   15:30

   The Boodles 2019

   16:30

   Element (390)

   16:45

   The Boodles 2019

   17:50

   NBA – akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • 13:20 14:20

   Evropská liga 2019

   14:20

   Nova Cup 2019 – Dolní Morava

   14:35

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   19:00

   Běhej lesy – Vysočina

   19:15

   Spartan race – Dolní Morava

Celý Program