nova sport noc v nhl

Pastrňák na to stačil sám! Pittsburgh zničil dvěma góly

David Pastrňák
Zdroj: NHL media

Poprvé v letošním ročníku NHL se David Pastrňák dokázal gólově prosadit hned dvakrát v jednom zápase. Navíc ke svým brankám téměř ani nepotřeboval spoluhráče. První vstřelil z trestného střílení, druhý po chybě soupeře. Gól a výhru slaví i Tomáš Fleischmann.

V sedmnácté minutě zmařil jeho samostatný únik Pouliot jen za cenu faulu, po němž následovalo trestné střílení. Pastrňák zvolil jednoduchost, nevymýšlel žádné kličky a zasunul puk mezi betony brankáře Fleuryho.

Ani u druhého gólu nepotřeboval český útočník vlastní spoluhráče, zato mu ale pomohl soupeř. Zpoza brány mu totiž přímo na hůl namazal Maatta, Pastrňák objel gólmana a zakončil do prázdné klece.

Hned na to však Pittsburgh dokázal snížit. Rask vyrazil puk jen před sebe, kde už dojížděl Kühnhackl a bruslemi dostal kotouč za brankovou čáru. Rozhodčí na základě videa však gól uznali.

Pak dlouho kralovali brankáři, především Rask v bostonské svatyni držel pittsburské útočníky zkrátka. Jeho protějšek potřetí kapituloval až deset minut před koncem třetí třetiny, o uklidňující gól se postaral Hayes. V závěru pak Bruins přidali ještě dvě branky a celkem vyhráli 5:1.

Montrealského Tomáše Fleischmanna si bude ze vzájemného duelu pamatovat brankář Washingtonu Holtby. Právě po jeho trefě z úvodu druhé dvacetiminutovky totiž skončila jeho účast v zápase. Brankáře Capitals už v první třetině zblízka propálil z dorážky Galchenyuk a pár minut po Holtbyho zákroku doklepával Gallagher. Ani napotřetí nebyl Holtbymu úspěšný zákrok nic platný. K puku se ale v levém kruhu dostal Fleischmann a našel odkryté místo ve washingtonské kleci.

Tři góly už byly moc jak na Holtbyho, tak na Montreal. Gólmana Canadiens nahradil parťák Grubauer, ani ten ale neudržel čistý štít. Nejprve ale Washington snížil díky Chimerovi, aby ještě ve druhém dějství na rozdíl tří gólů opět navyšoval Galcheynuk. Capitals se sice v poslední desetiminutovce přiblížili na rozdíl jediné branky, víc ale už nestihli.

Bodový punc měla i přihrávka Tomáše Hertla díky níž Burns dával rozdílový gól San Jose proti Coloradu na 2:1. Utkání nakonec skončilo po šedesáti minutách 3:3, nerozhodlo ani prodloužení, v nájezdech už se ale dvakrát prosadili Avalanche, zatímco Sharks se o úspěšnou trefu pokoušeli marně.

Boston Bruins - Pittsburgh Penguins - 5:1

Branky a nahrávky: 16. Pastrňák (trestné střílení), 24. Pastrňák, 51. Hayes (Spooner, McQuaid), 55. Ferraro (Seidenberg), 56. Marchand (Krug, Bergeron) – 25. Kühnhackl (Sundqvist, Daley)

Washington Capitals - Montreal Canadiens - 3:4

Branky a nahrávky: 26. Chimera (Johansson, Orpik), 53. Orlov (Ovečkin, Bäckström), 58. Burakovsky (Galijev, Schmidt) – 10. Galchenyuk (Weise), 18. Gallagher (Markov, Subban), 22. Fleischmann (Byron, Barbiero), 33. Galchenyuk (Eller, Markov)

Colorado Avalanche - San Jose Sharks - 4:3 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 14. Matthias (Söderberg, Beauchemin), 46. Iginla (Barrie, Landeskog), 52. Landeskog (Bodnarchuk, MacKinnon), rozhodující nájezd MacKinnon – 3. Spaling, 42. Burns (Hertl, Martin), 59. Ward (Thornton, Pavelski)

Anaheim Ducks - Buffalo Sabres - 1:0

Branka a nahrávky: 24. Vatanen (Getzlaf, Lindholm)