Publikováno 27. 11. 2017
nhl noční zápasy

Pastrňák i Krejčí slavili gól, Boston ale na Edmonton nestačil

David Krejčí

Ani čeští hokejisté David Pastrňák a David Krejčí neodvrátili svými zásahy prohru Bostonu s Edmontonem 2:4. Bruins tak skončila série čtyř vítězství.

Pastrňák otevřel skóre zápasu v 15. minutě z přesilové hry. Obránce Torey Krug se za vlastní brankou ujal puku, najel s ním až do útočného pásma a přihrál Pastrňákovi, který střelou mezi dvěma hráči Oilers překonal brankáře Cama Talbota. Havířovský rodák zaznamenal 12. trefu v sezoně.

Edmonton v prostřední části skóre otočil, ale v 36. minutě srovnal třetí brankou Krejčí, jemuž před brankoviště nahrál Riley Nash. O dvou bodech pro kanadský klub rozhodl v 43. minutě Ryan Strome.

Vítězství při power play Bruins pojistil Leon Draisaitl. Německý útočník si v utkání připsal dva body, stejně jako kapitán Connor McDavid.