NOČNÍ ZÁPASY

Pastrňák gólem odstartoval obrat Bostonu, asistencí pomohl Krejčí

David Pastrňák
NHL

David Pastrňák je nezastavitelný. V utkání s Montrealem dal svůj 25. letošní gól ve 27 zápasech. Podobný kousek se v NHL naposledy povedl Jaromíru Jágrovi. Boston vyhrál 3:1.

Před 23 lety dal Jaromír Jágr v prvních 27 zápasech dokonce 27 gólů. Pastrňák příklepem o tyčku vstřelil svůj 25. gól sezony a ve 47. minutě vyrovnal na 1:1. „Začátek sezony se mi naposledy takhle povedl, když mi bylo devět," smál se po zápase.

Boston vyhrál 3:1 díky třem gólům v poslední třetině. Asistenci u vítězné branky Backese si zapsal David Krejčí. Bruins bodovali ve všech 11 posledních zápasech a vedou celou NHL o skóre před Washingtonem.

Pastrňák je dál čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celé NHL. Tabulce produktivity vládne duo z Edmontonu, které řádilo i proti Vancouveru. Zatímco McDavid jeden gól vstřelil a na druhý přihrál, Leon Draisaitl zařídil výhru 3:2 hned dvěma góly a po 29 zápasech má 51 bodů.