David Pastrňák se vrátil po zranění
David Pastrňák se vrátil po zranění.
Aktualizováno 7:19
6.2. 2021 7:06

David Pastrňák je po svém návratu na led k nezastavení! Český snajpr bodoval i ve svém čtvrtém letošním utkání, když asistoval u vyrovnávací branky Bostonu Bruins proti Philadelphii Flyers. U vítězného gólu poté asistenci připsal David Krejčí.

Souboj Bostonu s Philadelphií dlouho žádný gól nepřinesl. Elliott i Rask si dokázali poradit se všemi střelami svých soupeřů po celé dvě třetiny, a to měl ještě Joel Farabee z Philadelphie velkou příležitost v podobě trestného střílení.

Jenže Rask si s jeho střelou poradil, takže se skóre měnilo až v třetí části utkání. Do té vstoupili Flyers v početní výhodě a Van Riemsdyk ji po necelé půlminutě využil.

Boston má ale skvělého Davida Pastrňáka, který ve svém čtvrtém zápase přidal osmý kanadský bod. Byla to totiž střela právě havířovského rodáka, po které se k dorážce dostal Brad Marchand a srovnal na 1:1.

Práci dokončil o pouhých 27 sekund později Sean Kuraly, u jehož zásahu si připsal asistenci David Krejčí. Duo českých Davidů tak zařídilo obrat a výhru Bostonu 2:1. Ve Východní divizi jsou Bruins na prvním místě právě před Philadelphií.

Komu se naopak vůbec nedaří, je Detroit. Red Wings prohráli posledních sedm utkání, a ani v tom osmém je na konci nečekala oslava výhry.

Po deseti minutách hry šel Detroit do vedení. Zadinovo nahození se od jeho spoluhráče Naměstnikova dostalo za záda brankáře Vasilevského, jenže od té doby už Rus nekapituloval.

Naopak Tampa Bay odpověděla zásahem Maroona, v druhé části zápasu dokonal obrat Goodrow po asistenci Jana Rutty a kanadský útočník si v závěru zápasu připsal ještě trefu do prázdné brány. Lightning tak vedou Centrální divizi, zatímco Detroit je s šesti body na jejím úplném dně.

Výsledky noční NHL:

Florida Panthers - Nashville Predators 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 26. Barkov, 36. Verheaghe - 5. Sissons

Philadelphia Flyers - Boston Bruins 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 41. Van Riemsdyk - 53. Marchand (PASTRŇÁK), 53. Kuraly (KREJČÍ)

Tampa Bay Lightning - Detroit Red Wings 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 14. Maroon, 38. Goodrow (RUTTA), 60. Goodrow - 11. Naměstnikov (ZADINA)

Anaheim Ducks - San Jose Sharks 4:5 po nájezdech (0:1, 3:0, 1:3, 0:0, 0:2)
Branky: 31. Henrique, 34. Terry, 39. Comtois, 52. Comtois - 13. Nieto, 41. Couture, 43. Kane, 49. Burns

Vegas Golden Knight - Los Angeles Kings 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)
Branky: 1. Hague, 10. Stone, 11. Marchessault, 22. Karlsson, 28. Glass - 48. Wagner, 54. Brown

Touto brankou se Alex Ovečkin dostal na sedmé místo v historické tabulce střelců NHL:

• NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

04:05 06:45