parádní práce

Pasta všem zavřel ústa. A pak trenér soupeře udělal nevídané gesto!

David Pastrňák a Claude Julien
Zdroj: Profimedia
David Pastrňák a Claude Julien
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Aktualizováno 13.2. 2020 11:34
Téma:
NHL

Nelamte nad ním hůl, už je zase nejlepší! David Pastrňák si počkal na ten pravý zápas, utnul debatu o jeho suchém únoru, a hattrickem se vysmál všem, kteří si z něj utahovali, že nedávno ho sudí vyloučili za simulování. Pasta prostě pořád jede a hlavou kroutil i kouč konkurenčního Montrealu.

Ta reakce byla výmluvná. Když havířovský rodák zkompletoval hattrick a jel si plácnout se svou střídačkou, zabraly kamery trenéra Canadiens Clauda Juliena. Bylo vidět, jak ho to štve. Ale s respektem vzal kšiltovku do ruky, hodil jí na led, jak se v NHL při hattricku sluší a patří a pak jen nevěřícně zakroutil hlavou. Pastu zná, vždyť ho vedl při svém předchozím působení v Bostonu.


Po zápase chtěl mluvit Julien jen o svém týmu. „Chvíli jsem si myslel, že hrajeme docela dobře, měli jsme příležitosti dávat góly. Ale teď chápu, že jsem se díval na jiný zápas,“ vyprávěl rozladěný trenér Montrealu Claude Julien. "Musíme prostě střílet trochu víc, chodit do brány,“ dodal. Bylo ale zřejmé, že ho štve, že nemá hráče Pastrňákova kalibru v týmu.A Pasta? Ten zase pokročil dál. I kdyby nakonec nevyhrál střeleckou přetahovanou s Austonem Matthewsem a Alexandrem Ovečkinem, už nyní má za sebou další parádní milník. Poprvé během šesti sezon v NHL překonal hranici 40 gólů.

„Samozřejmě vidíte, že jsem za to šťastný,“ řekl po utkání. „Je to něco, čeho jsem ve své kariéře ještě nedosáhl. Takže logicky jsem nadšený, ale jednou větou vám dodám, že bych to bez svých spoluhráčů nikdy nedokázal,“ dodal.

Související témata:
ram TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Jorge Lorenzo - Válečník

   01:05 02:30
   02:30

   Michelin Virtual British Grand Prix

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:30 01:40
   01:40

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Premier League Darts 2019

   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

Celý program