parádní práce

Pasta všem zavřel ústa. A pak trenér soupeře udělal nevídané gesto!

David Pastrňák a Claude Julien
Zdroj: Profimedia
David Pastrňák a Claude Julien
Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
Aktualizováno 13.2. 2020 11:34
Téma:
NHL

Nelamte nad ním hůl, už je zase nejlepší! David Pastrňák si počkal na ten pravý zápas, utnul debatu o jeho suchém únoru, a hattrickem se vysmál všem, kteří si z něj utahovali, že nedávno ho sudí vyloučili za simulování. Pasta prostě pořád jede a hlavou kroutil i kouč konkurenčního Montrealu.

Ta reakce byla výmluvná. Když havířovský rodák zkompletoval hattrick a jel si plácnout se svou střídačkou, zabraly kamery trenéra Canadiens Clauda Juliena. Bylo vidět, jak ho to štve. Ale s respektem vzal kšiltovku do ruky, hodil jí na led, jak se v NHL při hattricku sluší a patří a pak jen nevěřícně zakroutil hlavou. Pastu zná, vždyť ho vedl při svém předchozím působení v Bostonu.


Po zápase chtěl mluvit Julien jen o svém týmu. „Chvíli jsem si myslel, že hrajeme docela dobře, měli jsme příležitosti dávat góly. Ale teď chápu, že jsem se díval na jiný zápas,“ vyprávěl rozladěný trenér Montrealu Claude Julien. "Musíme prostě střílet trochu víc, chodit do brány,“ dodal. Bylo ale zřejmé, že ho štve, že nemá hráče Pastrňákova kalibru v týmu.A Pasta? Ten zase pokročil dál. I kdyby nakonec nevyhrál střeleckou přetahovanou s Austonem Matthewsem a Alexandrem Ovečkinem, už nyní má za sebou další parádní milník. Poprvé během šesti sezon v NHL překonal hranici 40 gólů.

„Samozřejmě vidíte, že jsem za to šťastný,“ řekl po utkání. „Je to něco, čeho jsem ve své kariéře ještě nedosáhl. Takže logicky jsem nadšený, ale jednou větou vám dodám, že bych to bez svých spoluhráčů nikdy nedokázal,“ dodal.

Související témata:
ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program