Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.11. 2018 18:36
Hokejový zázrak Obrat z 0:5

Partizánske Nagano: 5 vteřin před koncem prohrávali, přesto vyhráli

Radost slovenských hokejistů
Zdroj: facebook
Témata:

Prohrávat pět sekund před koncem a stejně vyhrát? I to je možné. Podařilo se to ve druhé slovenské hokejové lize Partizanske. Zážitek je ještě umocněný faktem, že domácí tým prohrával už 0:5.

Famózní obrat se Partizanské podařilo v devátém kolem v zápase se Senicou. Když ale byl po první třetině stav 0:5, nikdo nevěřil ve výhru domácího celku.


Ten se však nevzdal a zabojoval. Deset sekund před koncem byl stav už 4:5 a buly v útočné třetině. Čtyři sekundy před koncem se povedl zázrak a Partizanske vyrovnalo. Celá hala si myslela, že zápas půjde do prodloužení.


Proti byl ale střelec vyrovnávacího gólů. Buly rozehrál dopředu, a od modré čáry vypálil dělovou ránu. Brankář ale pravděpodobně už hře nevěnoval tolik pozornosti a puk pustil za svá záda.


6:5 a radost jako po vyhraném finále na mistrovství světa. Co na tom, že zbývalo odehrát ještě jednu vteřinu a vhodit buly. „V tu chvíli jsem ani netušil, co se stalo. Rozhodující gól v závěru zápasu jsem už vstřelil, ale dva určitě ne, cituje Káčera web sme.sk.


„Pocity byly neskutečné. A když jsem viděl diváky- ty kteří neodešli po první třetině, jak se radují s námi, bylo to fantastické a nepopsatelné. Takové malé Partizanské Nagano,“ snaží se situaci vystihnout hrdina zápasu.


I když hrají třetí nejvyšší slovenskou soutěž, v tu chvíli se cítili jako mistři světa. „Takový zápas ještě nezažil nikdo z nás. Je to nejlepší moment v mé kariéře. Je to až neuvěřitelné,“ radoval se trenér Adamík.


Hokejisté Partizenske přes den pracují, nebo chodí do školy. Teď se na několik dní stali hrdiny. „Na chvíli si užíváme mediální pozornost. Pro chlapce, kteří u nás hrají za pivo a klobásu, to byl velký den, o kterém budou vyprávět svým dětem a vnoučatům. Dodal Adamík.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 14:40

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   14:40

   Element (385)

   14:55

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   16:35

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Off-road Maraton (1)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

   16:10

   Teleshop

   16:25

   Ligue 1 Preview (33)

   16:55

   Fotbal: EA Guingamp - Olympique Marseille

Celý Program