Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 8. 2018
Veslování Mistrovství Evropy

Párová čtyřka lehkých vah získala na ME stříbrné medaile

Jan Cincibuch, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jiří Kopáč
Zdroj: ČTK

Párová čtyřka lehkých vah Jan Cincibuch, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jiří Kopáč získala stříbrné medaile na mistrovství Evropy ve veslování v Glasgow. Čeští reprezentanti nestačili jen na suverénní Italy a v neolympijské kategorii tak vylepšili výsledek z loňského šampionátu v Račicích, kde skončili třetí. Před rokem se na zisku cenného kovu podíleli tři ze současné posádky, jen Jana Hájka nahradil nový veslovod Cincibuch.

Češi měli s ohledem na nízký počet přihlášených lodí od začátku jistou účast ve finále, v pátečním zkušebním závodu byli čtvrtí, dnes se jim ale dařilo lépe. V polovině trati byli ještě třetí, ale poté se posunuli na druhé místo a cílem projeli o více než sekundu dříve než bronzoví Nizozemci.

 

Dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Šimánek byl v semifinále šestý a v neděli je tak čeká finále B. To již dnes absolvovala párová čtyřka Miroslava Topinková, Alena Schejbalová, Helena Hlasová, Lucie Heranová, dojely páté a skončily tak poslední.

 

Zlatou medaili z Račic budou dnes ještě obhajovat Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová na dvojskifu a ve finále se představí i čtyřka bez kormidelníka Matěj Tikal, Matyáš Klang, Petr Melichar, Jakub Grabmüller.

ČTK TN.cz