Překvapení

Paříž pozná novou grandslamovou šampionku. Bude jí Krejčíková?

Krejčíková, Zidanšeková, Pavljučenkovová, Sakkariová
Zdroj: Profimedia
Jakub Martinovský
Jakub Martinovský
9.6. 2021 19:09
Téma:

Semifinále ženské dvouhry na French Open má nečekané zastoupení. Probojovaly se do něj Slovinka Zidanšeková, Ruska Pavljučenkovová, Řekyně Sakkariová a Češka Barbora Krejčíková. Žádná z nich ještě nikdy na grandslamovou trofej nedosáhla. A co víc, ani jedna do této doby nehrála ani semifinále.

Vůbec poprvé v historii pařížského grandslamu se stane, že jej vyhraje hráčka mimo nejlepší desítku světového žebříčku. Jedna z největších favoritek turnaje Iga Swiateková, která loni French Open vyhrála bez ztráty jediného setu a stejnou bilanci měla i do letošního čtvrtfinále, totiž ve středu vypadla s Řekyní Sakkariovou. 

 

Na turnaji tak mezi poslední čtyřkou zbyly tenistky, od kterých se to vůbec nečekalo. Nejvýše postavenou z nich je právě Sakkariová, které patří 18. místo na světovém žebříčku a podle bookmakerů je největší favoritkou na celkový triumf. Nejlepším výsledkem této hráčky na grandslamech je osmifinále, kterého dosáhla v loňském roce dvakrát na tvrdých površích. Ve Francii pro ni bylo maximem třetí kolo.

 

 

Její soupeřkou se stane Češka Barbora Krejčíková, pro kterou je také už samotná účast v semifinále parádním úspěchem. Může se aktuálně pyšnit skvělou formou, když vyhrála už deset utkání v řadě, protože před Paříží ještě ovládla turnaj ve Štrasburku.

 

I pro Krejčíkovou je to suverénně nejlepší výkon na grandslamu, když překonala osmifinále z loňského French Open. Pro obě hráčky to bude třetí vzájemný zápas. Oba dva předcházející vyhrála česká tenistka 2:0 na sety.

 

 

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Ruska Pavljučenkovová a Slovinka Zidanšeková. Právě devětadvacetiletá Ruska je ze všech hráček nejzkušenější, ale vrcholem na grandslamech bylo pro ni také pouze čtvrtfinále, kterého v Paříži dosáhla naposledy v roce 2011.

 

Její soupeřce Tamaře Zidanšekové patří ve světovém žebříčku dokonce až 85. pozice. V průběhu turnaje byla pouhé tři míčky od vypadnutí s Kateřinou Siniakovou, ale utkání otočila a dokráčela až do semifinále. Tím výrazně vylepšila své maximum na grandslamu, kterým do letoška bylo pouhopouhé druhé kolo. Úspěchem ve Francii si zajistila, že se posune do nejlepší padesátky žebříčku. A může být ještě výše.

 

Do semifinále French Open postoupila až 85. hráčka světa

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   02:05 04:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   10:45

   MotoGP - VC Německa (závod Moto3)

   11:30

   MotoGP - VC Německa (závod Moto2)

   12:15

   MotoGP - VC Německa (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks

   01:30 03:30
   09:00

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (2)

   10:50

   RunTour - Brno

   11:00

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - SG Flensburg - Handewitt

   12:25

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem

Celý program