Kúdela vystřelil Slavii výhru! Sparta doma vyzrála na Slovácko

Obránce Ondřej Kúdela
Aktualizováno 20:41
18.4. 2021 15:55

Slávistický obránce Ondřej Kúdela prokázal své kvality, když zvládl své obranné povinnosti, a navíc dal Liberci jediný gól zápasu. Poslední Příbram udělala důležitý krok k možné záchraně, když vyhrála v Zlíně. Sparta si doma poradila se Slováckem.

Slavia se zvládla oklepat ze čtvrtečního debaklu s Arsenalem, a přestože proti Liberci nechala sedět mnoho svých opor, dokázala v Liberci vyhrát 1:0.

Slovan se do mnoha šancí nedostal, defenziva sešívaných fungovala dobře. Slavii držel na nule brankář Knobloch, a navíc mnoho jejích šancí skončilo zvednutým praporkem.

Rozhodující moment nastal v 84. minutě. Přestože je Ondřej Kúdela v poslední době pod velkým psychickým tlakem, nebál se vzít zodpovědnost na sebe, a ujal se exekuce pokutového kopu. Díky nechytatelné střele zajistil Pražanům výhru, která znamená 18bodový náskok na druhý Jablonec.

Sparta ve večerním klání svedla souboj o druhé místo doma se Slováckem a těsnou bitvu dokázala vyhrát. Hostující brankář Nemrava chytil velké šance obou Ladislavů Krejčích a pomohla mu i tyč při Wiesnerově střele.

O minutu později ale Wiesner dostal od Plavšiče dobrý centr do vápna, který už poslal za Nemravova záda. Sparta hosty do žádné větší příležitosti nepustila a udržela výhru 1:0.

Letenským tak patří druhé místo s jednobodovým náskokem na Jablonec a má odehráno ještě o jeden zápas méně. Slovácko zůstalo na čtvrtém místě o tři body za Jabloncem. O dalších pět bodů níže je hladová Plzeň.

Pardubice zavítaly do Brna k souboji nováčků ligy a potvrdily, že jejich vstup mezi elitu je výrazně lepší. Toml dal hostům vedení v 42. minutě.

Domácí dokázali srovnat zásluhou Přichystala v 69. minutě, ale Pardubice odpověděly za pouhé dvě minuty. Ewerton svým gólem hostům vrátil vedení a zařídil výhru 2:1.

Poslední Příbram už musela začít bodovat, aby mohla pomýšlet na záchranu a ve Zlíně se jí to povedlo. Výhru 1:0 zařídil gólem z penalty Pilík, díky čemuž Středočeši poskočili na předposlední místo. Na patnácté Teplice ale stále ztrácí sedm bodů.

Branka: 70. Wiesner

Sledujte sport i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.