Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej česká extraliga

Dynamo zase padlo. Kouč Lubina neudržel nervy a za nadávky pykal

Ladislav Lubina
Zdroj: Profimedia

Nejhorším týmem extraligy zůstávají Pardubice a minimálně ještě nějakou dobu to tak bude. Dynamo si v nedělním 35. kole odvezlo ze Zlína prohru 1:5. Tradiční pardubický celek zažívá vůbec bídnou sezonu. Prohrál popáté v řadě a z posledních dvaceti zápasů devatenáctkrát. Saze už nebouchají jen fanouškům, ale nervy na uzdě neudržel ani trenér Lubina, který si zlost vyřval na sudích a byl vykázán ze střídačky.

Za posledních šest prohraných zápasů vstřelilo Dynamo jen šest branek a to je v hodně pořádně málo. O moc lepší to nebylo ani ve Zlíně, kde Pardubice už po první třetině prohrávaly 0:3. Ve druhé části zásluhou Ihnačáka snížily, ale nakonec prohrály 1:5.

 

Za stavu 4:1 pro domácí tým se vložil do dění trenér Pardubic Ladislav Lubina. Jeho svěřenci měli jít do třech a to se někdejší legendě pardubického klubu vůbec nelíbilo. Proto si to šel vyříkat k ledu s rozhodčími, ale s jejich verdikty nic neudělal a navíc inkasoval trest v podobě vykázání ze střídačky.

 

Mezi diváky na tribuně pak Lubina utkání dokoukal a jako "bonus" musel vytrpět ještě pátý gól do brány svého týmu. Nedávno vystartoval na rozhodčí šéf Sparty Petr Bříza a dostal za to disciplinární trest. Více jsme psali v článku níže.

 

 

A ještě jedna zajímavost z pohledu domácího Zlína. Na den přesně 90 let od svého prvního oficiálního zápasu slavil dnes zlínský klub. Velká sláva byla před zápasem, kdy do síně slávy zlínského hokeje byl uveden trojnásobný mistr světa a kapitán zlínského mistrovského týmu z roku 2014 Petr Čajánek. Jeho dres s číslem šestnáct byl vyvěšen pod strop tamního stadionu a číslo navždy vyřazeno z užívání. "Jsem rád, že jsem tu mohl být s rodinou. Děkuji moc fanouškům za tu atmosféru, kterou vytvořili," vzkázal Čajánek.

 

Výsledky 35. kola:

Chomutov - Mladá Boleslav 3:5
Hradec Králové - Liberec 3:1
Zlín - Pardubice 5:1
Vítkovice - Karlovy Vary 4:1

lju, ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   00:50

   Fotbal: Racing Strasbourg - EA Guingamp

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Tom Belz - Kilimandscharo

   09:30

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:00

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:30

   Weber Cup 2019

   00:30

   UFC 236: Holloway vs. Poirier 2

   09:00

   Weber Cup 2019

   11:30

   UFC Connected (4)

   12:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   12:30

   Cliff Diving World Series – Itálie Highlights

Celý Program