Změna v extralize

Pardubice vyhodily kouče! Tým už nevede Lubina, vrací se ikona Dynama

Ladislav Lubina
Zdroj: profimedia.cz
Ladislav Lubina

V hokejové extralize skončil první trenér. Vedení pardubického Dynama odvolalo po sedmi zápasech hlavního kouče Ladislava Lubinu. Důvodem jsou neuspokojivé výsledky a hlavně čtyři prohry v řadě, po kterých Východočeši klesli na poslední místo. Tým dočasně převezme asistent Radek Bělohlav.

V posledních zápasech nepředváděli hokejisté Pardubic to, co by si vedení klubu přálo. Tým nejprve prohrál s Hradcem Králové (1:2), pak s Olomoucí (1:3) a následně s Vítkovicemi (2:3) a Zlínem (3:4). Klubovému vedení tak došla trpělivost a s Lubinou se rozloučili.

„Láďovi děkuji za odvedenou práci, tým Dynama loni převzal v těžké době a pomohl spolu se svými asistenty udržet ho v extralize. Odvedl v Pardubicích obrovský kus práce, tým připravil velmi dobře fyzicky, zápas od zápasu se herní projev lepšil. Nicméně jedno vítězství ze sedmi zápasů je daleko za očekáváním,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva Dynama Pardubice Martin Sýkora.

„Změnou na postu hlavního trenéra chceme především zastavit výsledkový propad. Tým má kvalitu, které neodpovídají výsledky. Nejsem zastánce unáhlených rozhodnutí, a proto tým v nadcházejícím utkání povede Radek Bělohlav. V příštím týdnu budeme intenzivně hledat optimální řešení,“ dodal.

Na lavičku se také vrací bývalý obránce a ikona Pardubic Petr Čáslava. „Petr na sebe v loňské sezoně vzal velkou zodpovědnost, když se stal asistentem trenéra v nelehké situaci. Zvládl to výborně a jsem si jist, že především k obranné činnosti má co nabídnout,“ řekl k jeho návratu Sýkora.
 

vat TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Washington Capitals - Boston Bruins

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NBA – akce měsíce

   11:15

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Telekom Baskets Bonn

 • Nova Sport 2

  • 01:00 01:50

   Magazín Evropské ligy (6)

   01:50

   Basketbal: Elan Béarnais - AEK

   03:35

   NHL: Colorado Avalanche - Philadelphia Flyers

   09:00

   Basketbal: Peristeri winmasters - Gaziantep

   10:45

   NBA – akce měsíce

   11:00

   Házená: HC Erlangen - SC DHfK Leipzig

Celý Program