Změna v extralize

Pardubice vyhodily kouče! Tým už nevede Lubina, vrací se ikona Dynama

Ladislav Lubina
Zdroj: profimedia.cz
Ladislav Lubina
Téma:

V hokejové extralize skončil první trenér. Vedení pardubického Dynama odvolalo po sedmi zápasech hlavního kouče Ladislava Lubinu. Důvodem jsou neuspokojivé výsledky a hlavně čtyři prohry v řadě, po kterých Východočeši klesli na poslední místo. Tým dočasně převezme asistent Radek Bělohlav.

V posledních zápasech nepředváděli hokejisté Pardubic to, co by si vedení klubu přálo. Tým nejprve prohrál s Hradcem Králové (1:2), pak s Olomoucí (1:3) a následně s Vítkovicemi (2:3) a Zlínem (3:4). Klubovému vedení tak došla trpělivost a s Lubinou se rozloučili.

„Láďovi děkuji za odvedenou práci, tým Dynama loni převzal v těžké době a pomohl spolu se svými asistenty udržet ho v extralize. Odvedl v Pardubicích obrovský kus práce, tým připravil velmi dobře fyzicky, zápas od zápasu se herní projev lepšil. Nicméně jedno vítězství ze sedmi zápasů je daleko za očekáváním,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva Dynama Pardubice Martin Sýkora.

„Změnou na postu hlavního trenéra chceme především zastavit výsledkový propad. Tým má kvalitu, které neodpovídají výsledky. Nejsem zastánce unáhlených rozhodnutí, a proto tým v nadcházejícím utkání povede Radek Bělohlav. V příštím týdnu budeme intenzivně hledat optimální řešení,“ dodal.

Na lavičku se také vrací bývalý obránce a ikona Pardubic Petr Čáslava. „Petr na sebe v loňské sezoně vzal velkou zodpovědnost, když se stal asistentem trenéra v nelehké situaci. Zvládl to výborně a jsem si jist, že především k obranné činnosti má co nabídnout,“ řekl k jeho návratu Sýkora.
 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Silk Way Rally

   12:30 13:00
   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - MT Melsungen

   14:30

   Monster Energy Supercross Geneva

   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Inter Miami CF

   16:50

   El Trafico (1)

 • Nova Sport 2

  • Carabao Cup 2020

   12:15 13:00
   13:00

   NBA: New York Knicks - Dallas Mavericks

   14:50

   RunTour - Ostrava

   15:00

   NHL: Washington Capitals - Columbus Blue Jackets

   16:45

   Element (417)

   17:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

Celý program