Extraligové výsledky

Pardubice utíkají hrobíkovi z lopaty! Na tu si naopak sedá Jágrovo Kladno

Pardubice porazily v boji o záchranu Vítkovice, Kladno zase bez bodu
Zdroj: Profimedia
Téma:

Dosud poslední Dynamo se odpoutalo od úplného dna, na které klesl Litvínov. Velmi blízko se po porážce v Olomouci přiblížilo k propasti Kladno. S chutí si zastřílely Karlovy Vary, kterým chybělo jen málo k tomu, aby Kometu potupily deseti brankami.

Důležitý záchranářský souboj se strhl ve Vítkovicích, kam dorazilo Dynamo. Dramatický zápas nabídl několik obratů. Domácí šli do vedení, ale po dvaceti minutách na tom byly lépe Pardubice.

V prostřední třetině Vítkovice strhly vývoj na svou stranu, avšak poslední slovo měli hosté. Nejprve srovnal Vladimír Svačina, na začátku třetí periody pak rozhodl Martin Látal. V závěru pomohla pardubickému brankáři tyč a domácí posléze inkasovali další hřebíček v podobě rany do prázdné.

 

O záchranu bojuje také Kladno, které má aktuálně nejhorší formu z celé soutěže. Rytíři prohráli již posedmé v řadě. Tentokrát nedokázali skórovat v Olomouci a jsou již jen čtyři body od sestupové příčky.

 

Smutné výročí připomnělo obrovskou hokejovou tragédii. Přesně před třiceti lety zemřel na následky zranění obratlů, které utrpěl po nárazu do mantinelu, obránce Luděk Čajka. Jeho jméno na počest jedné z největších českých hokejových tragédií nese zlínská aréna. Berani doma hostili lídra z Liberce, s nímž se sice zdařile prali, ale Bílí Tygři si výhru pohlídali.

 

Šestigólový výprask čekal na hokejisty Hradce Králové v Třinci. Brankáři Štěpánkovi nedali Východočeši jedinou branku, sami jich pak napočítali půltucet. Dopadli však mnohem lépe než brněnská Kometa, jíž nasázely Karlovy Vary hnedle devět gólů.

 

VÝSLEDKY EXTRALIGY:

 

Třinec – Mountfield HK 6:0

Zlín – Liberec 2:4

Vítkovice – Dynamo 3:5

K. Vary – Kometa Brno 9:1

Olomouc – Kladno 4:0

rwa TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:30 21:15

   NHL: Pittsburgh Penguins - Detroit Red Wings

   21:15

   Marek Hyka - Hlavou dolů (5)

   21:25

   Winter Games - Freeski & Snowboard

   21:55

   NHL – akce měsíce

   22:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

   00:45

   Element (407)

 • Nova Sport 2

  • 18:55 20:55

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   20:55

   Fotbal: Lille OSC - Olympique Marseille

   22:55

   UFC Reloaded (14)

   23:50

   UFC Reloaded (15)

   00:50

   Marek Hyka - Hlavou dolů (5)

   01:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

Celý Program