Extraligové výsledky

Pardubice utíkají hrobíkovi z lopaty! Na tu si naopak sedá Jágrovo Kladno

Pardubice porazily v boji o záchranu Vítkovice, Kladno zase bez bodu
Zdroj: Profimedia
Téma:

Dosud poslední Dynamo se odpoutalo od úplného dna, na které klesl Litvínov. Velmi blízko se po porážce v Olomouci přiblížilo k propasti Kladno. S chutí si zastřílely Karlovy Vary, kterým chybělo jen málo k tomu, aby Kometu potupily deseti brankami.

Důležitý záchranářský souboj se strhl ve Vítkovicích, kam dorazilo Dynamo. Dramatický zápas nabídl několik obratů. Domácí šli do vedení, ale po dvaceti minutách na tom byly lépe Pardubice.

V prostřední třetině Vítkovice strhly vývoj na svou stranu, avšak poslední slovo měli hosté. Nejprve srovnal Vladimír Svačina, na začátku třetí periody pak rozhodl Martin Látal. V závěru pomohla pardubickému brankáři tyč a domácí posléze inkasovali další hřebíček v podobě rany do prázdné.

 

O záchranu bojuje také Kladno, které má aktuálně nejhorší formu z celé soutěže. Rytíři prohráli již posedmé v řadě. Tentokrát nedokázali skórovat v Olomouci a jsou již jen čtyři body od sestupové příčky.

 

Smutné výročí připomnělo obrovskou hokejovou tragédii. Přesně před třiceti lety zemřel na následky zranění obratlů, které utrpěl po nárazu do mantinelu, obránce Luděk Čajka. Jeho jméno na počest jedné z největších českých hokejových tragédií nese zlínská aréna. Berani doma hostili lídra z Liberce, s nímž se sice zdařile prali, ale Bílí Tygři si výhru pohlídali.

 

Šestigólový výprask čekal na hokejisty Hradce Králové v Třinci. Brankáři Štěpánkovi nedali Východočeši jedinou branku, sami jich pak napočítali půltucet. Dopadli však mnohem lépe než brněnská Kometa, jíž nasázely Karlovy Vary hnedle devět gólů.

 

VÝSLEDKY EXTRALIGY:

 

Třinec – Mountfield HK 6:0

Zlín – Liberec 2:4

Vítkovice – Dynamo 3:5

K. Vary – Kometa Brno 9:1

Olomouc – Kladno 4:0

rwa TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:45

   Ragby: Gloucester Rugby - Exeter Chiefs

   22:45

   This is MotoGP

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: Pittsburgh Penguins - Toronto Maple Leafs

   01:00

   Evropská liga - podzim 2019

 • Nova Sport 2

  • 22:00 23:45

   Fotbal: Amiens SC - Paris Saint - Germain

   23:45

   Premier League Darts 2020

   02:15

   Fotbal: Lille OSC - Olympique Marseille

   04:00

   Laax Open

   04:35

   NHL: Vancouver Canucks - Minnesota Wild

   09:00

   Ragby: Gloucester Rugby - Exeter Chiefs

Celý Program