už jen stadion

Pardubice postupují do první ligy! Vyšehrad prohrál i kvůli penaltám

Publikováno 11. 7. 2020

Fotbalové Pardubice slaví historický postup! Před předposledním kolem Východočeši věděli, že jim bude stačit výhra k jistotě prvního místa bez ohledu na to, jak dopadne druhé Brno. V cestě jim stál Vyšehrad, ale Pardubice to doma zvládly a díky výhře 4:1 míří do první ligy.

Pardubice chtěly oslavit postup v domácím prostředí a za výhrou šly hned od začátku. Již v páté minutě rozjásal domácí fanoušky Solil, když Pardubice poslal do vedení.

Vyšehrad tahal za kratší konec, ale do šaten se šlo za remízového stavu. Milan Černý v 34. minutě totiž využil první vážnější příležitost hostů a srovnal na 1:1.

V druhé půli domácí o výhře rozhodli díky dvěma penaltám. Hlavatý první poslal k levé tyči a o tři minuty druhou desítku poslal do brány o břevno. Výhru poté ještě pečetil Brazilec Cadu, který zblízka dorážel do prázdné brány.

S konečným hvizdem vypukly velké oslavy, při kterých domácí příznivci nevydrželi mimo hrací plochu a šli slavit na hřiště s hráči. Pro Pardubice je to historický počin, neboť do první ligy postupují po dlouhých 52 letech. Jedinou kaňkou na postupu tedy je, že Východočeši nemají stadion odpovídající regulím první ligy, a tak Pardubice využijí azyl, který jim poskytne Mladá Boleslav.

Pardubice mají postup již jistý, nehledě na to, zda se první liga dohraje, nebo ne. První tým druhé ligy postupuje automaticky. Druhý a třetí by měli hrát baráž s patnáctým a čtrnáctým celkem Fortuna ligy, ale když by se první liga nedohrála kvůli koronaviru v Karviné, postupoval by automaticky druhý celek, který by nahradil patnáctý tým nejvyšší soutěže.

• NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

09:05 11:00