Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.10. 2018 19:00
skandál nečekaný konec

Tajná pařba v nightclubu? Slováci řeší, proč skončil trenér repre

Marek Hamšík a Ján Kozák
Zdroj: Profimedia
Marek Hamšík a Ján Kozák

Nenadálý odchod trenéra Jána Kozáka od fotbalové reprezentace Slovenska je stále více záhadnější. Svérázný kouč se údajně vůbec nerozloučil s hráči a slovenská média informují o tom, že důvodem konce je tajná pařba fotbalistů v nočním klubu.

Ján Kozák slavil se slovenskou fotbalovou reprezentací spoustu úspěchů a v jeho éře fotbal na Slovensku opravdu vzkvétal. Po prohře s týmem Česka v Trnavě ale nejdřív po zápase zkritizoval některé velmi dobře placené hráče a druhého dne oznámil svou rezignaci.


Nejdřív se mluvilo o tom, že Kozák poznal, že týmu už nedokáže dát víc a s respektem přepouští místo jiným. Deník Nový Čas ale přišel s jinou teorií. Za Kozákovým koncem má být neprofesionální přístup po zápase. Několikačlenná skupina fotbalistů měla vyrazit po prohraném utkání na tah do nočního klubu.


Podle zdrojů slovenských médií se Kozák s týmem ani nerozloučil. „Informace o konci trenéra nás šokovala, ale nechceme se k tomu vyjadřovat. Je to čerstvé a jsme z toho překvapení,“ sdělil jen Milan Škriniar, jeden z mužů, které Kozák kritizoval.


Rozpaky řeší i šéf slovenského svazu: „Důvody mi trenér Kozák neřekl. Jen to, že je to neměnné a definitivní. Chvíli mi trvalo, než jsem to strávil,“ přiznal Ján Kováčik.


Slovenskou repre povede dočasně Štefan Tarkovič. „V neděli ráno mi oznímil, že v reprezentaci končí. Bavili jsme se spolu, co bude dál. Ale důvody proč skončil nebudu vysvětlovat. To je otázka pro něj. Atmosféra v týmu není optimální,“ připustil Tarkovič.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

 • Nova Sport 2

  • 02:05 04:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   04:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

   05:05

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   10:45

   Magazín NBA Action (29)

Celý Program