Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.1. 2017 14:27
mistrovství evropy úžasný čas

Parádní výkon! Sáblíková si skvělou pětkou dojela pro stříbro

Martina Sáblíková v Heerenveenu
Zdroj: Profimedia

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vybojovala na evropském šampionátu ve víceboji stříbrnou medaili. Druhý nejcennější kov získala díky fantastickému výkonu na závěrečné pětikilometrové trati, kde zajela nejlepší čas sezóny. Zlato získala Nizozemka Ireen Wüstová.

Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková v nově zrekonstruované hale Thialf obhajovala triumf z loňského šampionátu, od začátku však za Wüstovou zaostávala.
 

 

Na pětistovce byla svěřenkyně trenéra Petra Nováka pátá, na trojce druhá, na patnáctistovce třetí a závěrečnou pětku vyhrála, díky čemuž předstihla do té doby druhou Antoinette de Jongovou z Nizozemska. Sáblíková tak získala jubilejní desátou medaili z ME.
 

Před startem pětky přitom česká královna dlouhých tratí ztrácela na druhé místo přes šest vteřin a sama si jako cíl dala udržet bronzovou pozici. Na pětce však v poslední rozjížďce v souboji s Wüstovou zajela čas 6:57,47 a jako jediná se dostala pod hranici sedmi minut. De Jongovou porazila o téměř deset sekund a mohla tak slavit své druhé stříbro z ME v kariéře.
 

Druhá Češka na startu Nikola Zdráhalová zajela na patnáctistovce jedenáctý čas 2:02,06 a v celkovém hodnocení tak skončí devátá.
 

Při svém čtvrtém startu na kontinentálním šampionu si tak vytvořila nové maximum, doposud nejlepším výsledkem bylo třinácté místo z Minsku v loňském roce. V závěrečné pětce se dvacetiletá česká reprezentantka nepředstavila tradičně ji totiž jela jen osmička nejlepších.
 

"Hodnotím to kladně. Vůbec jsem nečekala, že bych mohla být do desátého místa, takže jsme spokojená," řekla Zdráhalová.
 

Do programu evropského šampionátu ve sprintu dnes úspěšně vstoupila Karolína Erbanová, která obsadila v druhé místo v úvodním závodě na 500 metrů. V čele je Olga Fatkulinovová z Ruska. Dnes sprinterky čeká ještě kilometr, další dva starty na stejných tratích absolvují v neděli.
 

"Myslím si, že to je dobrý rozjezd. Konečně rozběh za 10,5 (úvodních sto metrů), což mi udělalo radost a zaregistrovala jsem to už během závodu. Byl to nejlepší závod v sezoně, bez klopýtnutí," pochvalovala si Erbanová, která ale své šance na celkový úspěch chce hodnotit až po prvním kilometru. "Ve sprintu se může stát více překvapení než ve víceboji, ale podium na první pětistovce byl cíl. Uvidíme," dodala.

 

ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   18:40

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo Lippe

 • Nova Sport 2

  • 15:35 17:30

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   17:30

   Teleshop

   17:45

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   18:00

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   20:05

   Premier League Darts 2019

   23:30

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý Program