ms v anglii tahák pro fanoušky

Nahání vám strach? Podívejte se na bojové tance z MS v ragby!

Novozélanďané předvedli tanec Haka
Zdroj: profimedia.cz
Novozélanďané předvedli tanec Haka
Téma:

Světový šampionát v ragby je sám o sobě velkou show. Diváci na stadionech i u televizních obrazovek si ale velké představení často užívají ještě před výkopem samotných zápasů. A výjimkou není ani turnaj v Anglii, kde si tenhle sport získává další fanoušky i zásluhou bojových tanců.

Najde se asi málokdo, komu by třeba při sledování tolik proslulé a populární Haky alespoň nenaskakovala husí kůže. A rozhodně to není žádná ostuda. Hlavním účelem těchto tanců je totiž nahnat soupeři co největší strach.


Pojďme se podívat na trojici silných týmů, které své populární "vystoupení" předvedli před svými zápas na mistrovství v Anglii.


Nový Zéland

Nestárnoucí Haky se fanoušci dočkali hned před prvním zápasem Nového Zélandu na slavném stadionu Wembley. A jako vždy to byla parádní podívaná. Tradiční maorský tanec, jehož kořeny sahají až do konce 19. století, tentokrát zabral na Argentince, kteří největšímu favoritovi podlehli 16:26.Samoa

Svého soupeře zastrašili také hráči z malého tichomořského státu Samoa. Bojový tanec s názvem Manu Siva Tau pomohl desátému nejlepšímu reprezentačnímu celku planety k vítězství 25:16.Fidži

Jako první bojovou vložku předvedli borci z Fidži. Není divu, že tancem Cibi pořádně nažhavili 80 tisícovek diváků v ragbyovém svatostánku Twickenham Stadium před duelem s Anglií. Svůj účel ovšem tentokrát nesplnil, Fidži domácímu týmu podlehlo 11:35.


 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   ATP Tour 250

   12:35

   ATP Tour 250: Qatar ExxonMobil Open

   14:05

   Překvapení evropského fotbalu (1)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   04:05 06:45
   09:00

   ATP Tour 250

   10:30

   LAAX Open

   11:00

   NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   12:40

   FIA - Pure Motorsport

   13:10

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

Celý program