Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

ms v anglii tahák pro fanoušky

Nahání vám strach? Podívejte se na bojové tance z MS v ragby!

Novozélanďané předvedli tanec Haka
Zdroj: profimedia.cz
Novozélanďané předvedli tanec Haka

Světový šampionát v ragby je sám o sobě velkou show. Diváci na stadionech i u televizních obrazovek si ale velké představení často užívají ještě před výkopem samotných zápasů. A výjimkou není ani turnaj v Anglii, kde si tenhle sport získává další fanoušky i zásluhou bojových tanců.

Najde se asi málokdo, komu by třeba při sledování tolik proslulé a populární Haky alespoň nenaskakovala husí kůže. A rozhodně to není žádná ostuda. Hlavním účelem těchto tanců je totiž nahnat soupeři co největší strach.


Pojďme se podívat na trojici silných týmů, které své populární "vystoupení" předvedli před svými zápas na mistrovství v Anglii.


Nový Zéland

Nestárnoucí Haky se fanoušci dočkali hned před prvním zápasem Nového Zélandu na slavném stadionu Wembley. A jako vždy to byla parádní podívaná. Tradiční maorský tanec, jehož kořeny sahají až do konce 19. století, tentokrát zabral na Argentince, kteří největšímu favoritovi podlehli 16:26.Samoa

Svého soupeře zastrašili také hráči z malého tichomořského státu Samoa. Bojový tanec s názvem Manu Siva Tau pomohl desátému nejlepšímu reprezentačnímu celku planety k vítězství 25:16.Fidži

Jako první bojovou vložku předvedli borci z Fidži. Není divu, že tancem Cibi pořádně nažhavili 80 tisícovek diváků v ragbyovém svatostánku Twickenham Stadium před duelem s Anglií. Svůj účel ovšem tentokrát nesplnil, Fidži domácímu týmu podlehlo 11:35.


 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 04:35

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

 • Nova Sport 2

  • 03:05 04:30

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

Celý Program