Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 27.10. 2016 18:06
turnaj mistryň postup

Parádní obrat! Šafářová se svou parťačkou jsou ve 2. kole Masters

Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou
Zdroj: ČTK/AP
Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou

Lucie Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou se na Turnaji mistryň v Singapuru postaraly o velký obrat. Proti páru Švedovová/Babosová prohrály první set, navzdory tomu nakonec postoupily do druhého kola.

Šafářová s Mattekovou-Sandsovou vstoupily do utkání lépe a vedly 4:1, avšak poté Američanka dvakrát neudržela podání a situace se obrátila. Švedovová s Babosovou získaly první sadu poté, co v napínavé 12. hře proměnily osmý setbol.
 

V druhém setu za stavu 5:5 Matteková-Sandsová už počtvrté v utkání přišla o svůj servis a vzápětí si Švedovová s Babosovou vypracovaly dva mečboly, ani jeden ale neproměnily.
 

Potřetí mohly Kazaška s Maďarkou ukončit zápas v tie-breaku, jenže za stavu 5:6 získaly Šafářová s Mattekovou-Sandsovou tři body v řadě a tím i celý set. Super tie-break už byl jasnou záležitostí česko-amerického páru, který si připsal 17. výhru v řadě.

"Soupeřky hrály výborně a my trošku bojovaly s tím, jak se na kurtu poskládat. Zůstaly jsem ale pozitivní a do posledního míče jsme věřily. V tenise to takhle je, když nepadne poslední míč, pořád se to dá otočit. To se nám podařilo a super-tiebreak jsme zvládly super," řekla Šafářová po utkání.

ČTK TN.cz