nova sport play off nba

Parádní obrat! Oklahoma v prvním finále zaskočila Golden State!

Zdroj: TV Nova

Finále západní konference NBA začalo překvapením! Nejlepší tým základní části a obhájce titulu z Golden State prohrál na domácí palubovce s Oklahomou 102:108. A to i přesto, že domácí Warriors vedli v polovině utkání o 13 bodů.

Když basketbalisté obou týmů mířili po druhé čtvrtině na přestávku, málokdo by si v tu chvíli vsadil na výhru Oklahomy. Hvězdný tým Golden State v čele se Stephenem Currym totiž v polovině utkání vedl už o 13 bodů.

Jenže ve druhém poločase se rozjely i opory hostujícího celku. Russell Westbrook a Kevin Durant. Oba zaznamenali téměř půlku bodů Oklahomy a tentokrát zastínili tahouna Warriors Curryho.

Největší hvězda zámořské soutěže se sice snažila, posbírala 26 bodů a z domácího týmu byla nejaktivnější, jenže tentokrát to prostě nestačilo. Westbrook s Durantem dohromady zaznamenali 53 bodů a právě díky nim vstoupila do finále Západní konference vstoupila lépe Oklahoma.

Russell Westbrook
Zdroj: profimedia.cz Russell Westbrook

"Brzy jsme prohrávali, ale nevěšeli jsme hlavy a nevzdali se," řekl po vítězném utkání Kevin Durant. Ten se pokusí se svými spoluhráči zaskočit suverénního lídra základní části i ve druhém utkání série, které je znovu na palubovce Golden State na programu v noci ze středy na čtvrtek.