borci svět se blíží

Parádní forma: Fuksa a Dostál brali zlato na Světovém poháru!

Martin Fuksa a Josef Dostál

Kanoista Martin Fuksa i kajakář Josef Dostál dnes na Světovém poháru v Bělehradu získali zlatou medaili. Medailovou sbírku rozšířil i čtyřkajak, a to o bronz. Dohromady čeští rychlostní kanoisté získali v srbské metropoli pět medailí.

Fuksa ovládl po sobotním kilometru i sprinterský závod na 200 metrů a v této sezoně, jejímž vrcholem bude na konci srpna mistrovství světa v Račicích, oslavil už pátý triumf ze šesti možných. Dostál na neolympijské pětistovce navázal na své týden staré vítězství v Szegedu.

Trojnásobný olympijský medailista Dostál byl suverénní a zvítězil téměř o sekundu. Druhý skončil se ztrátou 960 tisícin úřadující mistr světa Dán René Poulsen. V sobotu na kilometru byl český kajakář, jenž úvodní pohárový víkend vynechal, pátý.

Fuksa dnes v srbské metropoli zvítězil na dvoustovce o 123 tisícin před úřadujícím mistrem světa Arťomem Kozyrem z Běloruska. Zlatý double se čtyřiadvacetiletému českému kanoistovi povedl i před dvěma týdny během pohárového víkendu v Portugalsku. O minulém víkendu v Szegedu skončil na dvoustovce pátý.

Bronz ze Szegedu zopakoval čtyřkajak ve složení Jakub Špicar, Daniel Havel, Radek Šlouf a Jan Štěrba na nové olympijské trati 500 metrů. Šlouf se Štěrbou byli třetí i v sobotu v deblkajaku. Ve finále kanoistek obsadila dnes Jana Ježová sedmé místo.

• Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

18:25 20:30