Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nova sport efl cup

Parádní finále! Nadšeně hrající Southampton sestřelil Zlatan

Zlatan Ibrahimovič
Zdroj: Profimedia

Anglický ligový pohár získal Manchester United. V napínavém finálovém utkání zdolal ve Wembley Southampton, který dokázal dohnat dvoubrankovou ztrátu. Na gól Ibrahimoviče na 3:2 však už odpovědět nedokázal.

Velké finále ve Wembley začalo svižně, už v jedenácté minutě totiž po přihrávce Cédrica dopravil míč do sítě Gabbiadini, ovšem proti byl praporek asistenta rozhodčího. Skórující fotbalista ovšem v momentě přihrávky v ofsajdu nestál.
 

Místo aby Southampton vedl, tak od devatenácté minuty prohrával. K přímému kopu se postavil Ibrahimovič a Forster si s jeho střelou neporadil.
 

Obrázek prvního poločasu byl jasný. Southampton hrál fotbal, Manchester střílel branky. O tu druhou se postaral v osmatřicáté minutě Lingard, jen pár minut předtím se přitom do dvou slibných příležitostí dostali fotbalisté v bílých dresech.
 

Ti ale nakonec za svou aktivitu byli odměněni ještě před přestávkou, když balón za De Geova záda zblízka propasíroval Gabbiadini. Ten se ještě pro jistotu podíval po rozhodčím, ale ten tentokrát proti gólu nic neměl.
 

Jak Southampton zakončil první půli, tak načal i tu druhou. Zpět do hry se totiž definitivně dostal hned necelé tři minuty po návratu ze šatny. Ve vápně zaváhal nejdražší fotbalista světa Paul Pogba a pohotový Gabbiadini ranou z otočky srovnal.
 

Ve třiašedesáté minutě mohl Southampton dokonat obrat, míč po hlavičce Romeua zamířila ale jen do brankové konstrukce. Čtvrt hodiny před koncem mohl zase misky vah překlopit na stranu Manchesteru Lingard, ale nemířil přesně.
 

V poslední desetiminutovce se pak opět o slovo přihlásil Southampton, ani další šance ke gólu nevedly, a tak Manchester trestal. Byl to Zlatan Ibrahimovič, kdo v 88. minutě hlavou propálil Forstera a vystřelil United trofej.

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 03:15

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cliff Diving World Series - Portugalsko

 • Nova Sport 2

  • 01:15 03:00

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   09:00

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   10:00

   Element (390)

   10:15

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   10:45

   Main Event (4)

   11:35

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

Celý Program