Publikováno 12. 3. 2017
UFC Sympatická bojovnice

PARÁDA: Lucie Pudilová se bude rvát mezi světovou elitou v UFC!

Lucie Pudilová
Zdroj: facebook

Skvělá zpráva přišla jako rána z nebes. Po smutné cestě Viktora Pešty v UFC, se začíná pro českou MMA scénu zase začíná blýskat na lepší časy. A hned se přepisuje historie. Zápasnice Lucie Pudilová vstupuje jako první Češka do UFC a má hned ohlášený zápas!

Česká MMA scéna se rok od roku zlepšuje. Důkazem pro to byl Peštův příchod do UFC a také Jiřího „Denisy“ Procházky úspěchy v japonském Rizinu. Stále se však jednalo o zápasníky, i přesto že ženská scéna se může svými výkony také pochlubit. Bylo tak pouze otázkou času, než si jedna ze špičkových organizací vyhlédne zápasnici z České republiky, což se nyní i stalo. A hned ta největší na světě.

 


Zpravodajské servery včera večer potvrdily zprávu, že česká zápasnice Lucie Pudilová vstupuje do UFC. Vstupenka do nejvyšší ligy přichází díky zraněné Veronice Macedo, jež měla zápasit proti Lině Länsberg. Adekvátní náhradu tedy UFC uvidělo v Lucii, která má bilanci 6-1. A kdo má na svědomí jedinou porážku naší zápasnice? Nikdo jiný než právě Lina. Bude se tudíž jednat o odvetu.

 


První zápas se odehrál před rokem a půl a Lina tehdy zvítězila na body. Od té doby však Lucie zabrala a nasbírala tři výhry v řadě. Naproti tomu Lina má za sebou debut v UFC, kde ji doslova přejela nezastavitelná Cris Cyborg. Výchozí pozice se tedy zdánlivě může zdát lepší pro zápasnici z Příbrami.

 


Potřeba je zmínit i to důležité a to termín. Lina a Lucie se utkají již příští sobotu, tedy na 18.3. v londýnské O2 aréně. Galavečer UFC Fight Night: Manuwa vs. Anderson, tak ponese českou stopu a my již nyní začínáme držet palce.
 

Lukáš Zduba TN.cz