Aktualizováno 6.8. 2016 17:05
novasport 2 češi se dočkali

Návrat Pešty do oktagonu, Panter proti Leroyovi. To je noční UFC!

Viktor Pešta
Zdroj: facebook
Viktor Pešta

Mnohdy dělá správná kombinace soupeřů lepší zápas, než jen vystoupení velkého jména. Toto pravidlo bude chtít zítra potvrdit hned několik zápasníků, jelikož zítřejší UFC galavečer se ponese v duchu talentů.

Šanci zazářit v hlavním zápase dostali dva mladíci, kteří jsou všechno jen ne čitelní. Řeč je Yairovi Rodríguezovi a Alexi Caceresovi. Oba se nachází na hranici top 15 pérové váhy, ale ani zdaleka jim doposud nebyla věnována tak velká pozornost. A v neděli je navíc čeká jejich premiéra v zápase na 5x5 minut, ale dostanou se až tak daleko?


Odpověď na otázku zní, jen těžko. Yair s Alexem nehrají žádné bezpečné hry na body, taktické vyčkávání nebo šetření styl. Smyslem jejich stylu je především bavit sebe a diváky, což se jim opravdu daří. Mladší z dvojice, Yair, zvaný „El Pantera“, je ve svých 23 letech blýskající se hvězdou UFC. Svým původem v Mexiku se stává po Cainovi Velasquezovi nejvýraznější postavou v tamní oblasti. Svými bláznivými kopy ohromuje nejen Mexičany, ale lidi po celém světě. Stále má však na čem pracovat, především ve své obraně.

 

Vizáž a osobnost Alexe Caceres se vryje do paměti snad každého, kdo ho jen jednou uvidí. Mladík s afrem a vzorem v podobě Bruce Leeho je zajímavou postavou v UFC. Produkt show The Ultimate Fighter je v UFC už působivých pět let, kde střídá pérovou a bantamovou váhu. Nejcennějším vítězstvím je pro něj doposud poražení mladšího bratra Anthonyho Pettise, Sergia. Narazil i na veterána Urijahu Fabera, ale ten už byl v té době nad jeho síly. Alex od posledního návratu do pérové váhy neprohrál, navíc bude proti Yairovi hrozit i velmi kvalitním jiu jitsu, kdyby se náhodou zápas přenesl na zem. Panter se tak bude muset mít na pozoru, aby nespadl do některé z pastí Bruce Leroye.


Ve stejné váhové kategorii vystoupí i Dennis Bermudez a Rony Jason. Rony byl předurčen stát se další brazilskou hvězdou v UFC. Pod tréninkem bratrů Noguierů měl k tomu nejlepší předpoklady, zvláště s velkou fanouškovskou základnou, kterou získal zápasením v Brazílii. Bohužel se pak objevila hořkost porážky a po zavedení testování na zakázané látky se Rony přidal do řad hříšníků. Po rok dlouhé suspenzaci se nyní vrací do akce očistit své jméno proti Dennisovi Bermudezovi.


Na Dennise padla nepříjemná úloha dělit zrna od plev, nyní působí jako třídič elity od průměru. Po 7 vyhraných zápasech v řadech vypadal, že se brzy dočká šance bojovat o titul, ale ty časy jsou pryč. Nyní musí porazit Ronyho, aby se dostal zpět na delší vítěznou šňůru. Jak Dennise tak Ronyho čeká tedy důležitý zápas v jejich kariéře.


Kromě vystoupení jmen jako Chrise Cammoziho, Thalese Leitese nebo „železné lady“ Maryny Moroz, bude na diváky čekat očekávaný návrat Viktora Pešty. Přípravný camp strávený v Blackzilians se Viktorovi určitě pozitivně projeví, jelikož měl možnost trénovat s těmi nejlepšími v UFC. Nyní navíc nenastupuje jako rychlá náhrada, ale prošel si kompletní přípravou. Soupeř z Polska, Marcin Tybura, nebude lehký soupeř, ale vyznává podobný styl co náš zástupce. Viktor je na druhou stranu mladší a v UFC toho má také více odbojováno, stále se tak jedná o přijatelného protivníka.
 

Držet pěsti Viktorovi dalším favoritům můžete již zítra od 3:00 na stanici NOVA Sport 2 a portálu VOYO. Kromě hlavní karty tedy exkluzivně budete mít možnost sledovat i našeho jediného zástupce v UFC. Dohromady je pro vás připraveno sedm skvělých zápasů, přejeme příjemnou zábavu.
 

Lukáš Zduba TN.cz