novasport noc v nhl

Nezastavitelný Jágr: Přišel o další zub, ale dal dva góly!

Jonathan Huberdeau a Jaromír Jágr
Zdroj: NHL media

Je až neskutečné, jak mu to ve 44 letech jde. Jaromír Jágr je prostě nezastavitelný. Florida se po dlouhém tripu vrátila domů a po sérii tří proher roznesla Ottawu 6:2. Jízdu řídil právě český veterán.

A nejsou to góly, ke kterým by číslo 68 přišlo nějak náhodou. Skóre otevřel Jágr po rychlém kontru, když ho ke střele vyzval parťák z útoku Jonathan Huberdeau. Český hokejista přebruslil obranu Ottawy a trefoval poloodkrytou bránu.

Druhý příspěvek přišel v poslední třetině a Jágr zvyšoval už na 5:2. Dostal přitom puk na mezi kruhy a i když ho v tu chvíli bránila celá obrana Senators, stihl se otočit a střelou švihem podruhé rozvlnit síť. Zápas s Ottawou ho ale bolel: "Sice jsem dal 2 góly, ale ztratil jsem další zub. 2 zápasy proti Ottawě a - 5 zubů," smál se. "Musim se podivat, kdy zase proti nim hrajeme. Příště už si vezmu košík, co mají vlčáci, aby nikoho nepokousali," bral vše s nadhledem.

Jágr dal v právě probíhající sezoně už 23 gólů, z toho 17 v domácím prostředí. Přidal navíc 28 asistencí a je nejproduktivnějším českým hokejistou v NHL.

Skóroval i David Pastrňák, který svou 10. trefou v sezoně pomohl Bostonu ke zisku bodu v utkání s Carolinou. Český mladíček drze a geniálně vyřešil přečíslení 2 na 1. Celá hala čekala nahrávku na dojíždějícího Louie Erikssona, ale Pastrňák nečekaně pověsil puk do šibenice na přední tyč. Branka znamenala srovnání na 2:2, Bruins ale nakonec padli v prodloužení.

Boston - Carolina 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)