liga mistrů 6. kolo

Palba do sítě Leicesteru posunula Porto dál, postupuje i Sevilla

FC Porto - Leicester

Poslední dvě volná místa v šesnáctičlenném obsazení osmifinále Ligy mistrů obsadily FC Porto a FC Sevilla. Portugalský tým v závěrečném utkání skupinové fáze smetl Leicester 5:0, Seville k postupu stačila bezbranková remíza v Lyonu.

Leicester byl při své premiérové účasti v Lize mistrů doposud neporažen, ovšem utkání v Portu mu nevyšlo. Už po první půli prohrával obhájce anglického titulu o tři branky, v poslední půlhodině pak domácí svůj náskok ještě o dva góly zvýraznili a zajistili si postup do jarní fáze.

To Sevilla to tak jednoduché neměla. Vítěz posledních tří ročníků Evropské ligy potřeboval bodovat v Lyonu, ale v útoku se mu nedařilo. Naopak francouzský tým byl při chuti, na hostujícího brankáře posílal jednu ránu za druhou, ale míč si cestu za jeho záda nenašel ani jednou, a tak utkání skončilo bezbrankovou remízou, která španělskému celku stačila k postupu.

O dvoubrankový náskok i prvenství ve skupině přišel Real Madrid. Dvěma góly Karima Benzemy se sice na domácím trávníku dostal do bezpečného vedení, které držel ještě půl hodiny před koncem, ale branky Aubameyanga ze 60. a Reuse z 88. minuty katapultovaly na čelo tabulky dortmundskou Borussii.

Alespoň Evropskou ligu si na jaře zahraje Legia Varšava, jejíž dres obléká český fotbalista Adam Hloušek. Ten nechyběl u vítězství 1:0 nad Sportingem Lisabon, které zajistilo polskému týmu účinkování v Evropě i na jaře.

Výsledky:

Skupina E:

Leverkusen - Monako 3:0 (1:0)

Branky: 30. Jurčenko, 48. Brandt, 82. vlastní De Sanctis.

Tottenham - CSKA Moskva 3:1 (2:1)

Branky: 38. Alli, 45.+1 Kane, 77. vlastní Akinfejev - 33. Dzagojev

Postupují Monako a Leverkusen. Evropskou ligu si zahraje Tottenham.

Skupina F:

Real Madrid - Dortmund 2:2 (1:0)

Branky: 28. a 53. Benzema - 61. Aubameyang, 88. Reus.

Legia Varšava - Sporting Lisabon 1:0 (1:0)

Branka: 30. Guilherme. ČK: 85. Carvalho (Sporting).

Do jarní fáze LM postupují Dortmund a Real, v Evropské lize bude působit Legia.

Skupina G:

FC Porto - Leicester 5:0 (3:0)

Branky: 6. a 64. z pen. Silva, 26. Corona, 44. Brahimi, 77. Jota.

FC Bruggy - FC Kodaň 0:2 (0:2)

Branky: 8. vlastní Mechele, 15. Jörgensen.

Účast v osmifinále LM si vybojovaly Leicester a Porto. Třetí místo zaručující Evropskou ligu získala Kodaň.