Palát vsítil vítězný gól, Zachova série končí. Voráček v derby smutnil

Richard Wagner
Aktualizováno 7:40
3.3. 2021 6:37
NHL

V centrální divizi kralují dva týmy a oba prožily další vítězný večer, který podpořily české barvy. Tampa v repríze loňského finále přehrála Dallas, vítězný gól dal Ondřej Palát. U výhry Caroliny zase asistoval Martin Nečas.

Tampa zopakovala výsledek z rozhodujícího finálového zápasu a slavila triumf 2:0. Už v osmé minutě se prosadil Palát, který přesilovkový kolotoč zakončil ostrou ranou, na níž se Chudobin natahoval marně.

Zbytek klání byl tuhou bitvou o každý centimetr ledu, v němž dominovali brankáři. Výsledek korunoval pár vteřin před sirénou Gourde, který umístil touš do prázdné branky.

I s posledním finálovým zápasem tak Dallas nedokázal proti Tampě skórovat již ve třetím vzájemném utkání v řadě a po loňském úspěchu se letos potácí na spodku tabulky.

Dařilo se i Hurricanes, kteří potřetí v řadě zvítězili a drží se o skóre za Tampou. Tentokrát to odnesl Nashville.

Skóre otevřel Aho v oslabení, který u mantinelu sebral puk, otočil se s ním a našel volného parťáka, který si sám před brankářem věděl rady.

Carolina si vytvořila v 25. minutě vedení už 3:0. Svůj první gól v NHL vstřelil Steven Lorentz. Predators dvěma góly ve třetí části klání zdramatizovali a v posledních vteřinách rozhodl ranou do prázdné.

Podívejte se na první gól Stevena Lorentze v NHL, kterým rozhodl o výhře Hurricanes:

Desetizápasová bodová série Pavla Zachy končí. Útočník Ďáblů z New Jersey tentokrát své bodové konto nerozšířil. Zápas s Islanders byl chudý na góly.

Po dvou třetinách svítily na tabuli dvě velké nuly. Ve třetím dějství ale Ostrované rychle skórovali a Devils nakonec pouze zmírnili porážku 14 vteřin před koncem.

Po třech vítězných zápasech v řadě prohráli Letci z Philadelphie. Na mužstvo Jakuba Voráčka si vyšlápl v derby o Pennsylvánii Pittsburgh, jenž výsledek zlomil třemi zásahy ve druhé periodě.

Svůj třetí gól v NHL si připsal Alexis Lafreniére, jednička draftu pomohla svým zásahem k vítězství Rangers proti Buffalu.

Na výborné vlně se veze i Winnipeg. Jets zvládli odvetu proti Vancouveru a po vítězství 5:2 se znovu vytáhli na druhé místo v kanadské divizi.

Sérii porážek uťal Columbus, který si poradil s Detroitem. Oddychl si i Montreal, jenž také po několika prohrách v řadě slavil díky triumfu nad Ottawou.

Výsledky NHL:

Pittsburgh – Philadelphia 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky: 24. Kapanen, 29. Kapanen, 31. Rust, 53. Ceci, 57. Matheson – 23. Farabee, 51. Farabee.

Columbus – Detroit 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Branky: 8. Atkinson, 28. Nash, 30. Roslovic, 38. Jenner – 16. Mantha.

Montreal – Ottawa 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 30. Gallagher, 32. Petry, 60. Toffoli – 39. Zub.

New Jersey – NY Islanders 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 60. Wood – 42. Wahlstrom, 48. Lee.

NY Rangers – Buffalo 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 1. Bučněvič, 3. Lafreniere, 30. Kreider – 1. Reinhart, 37. Rieder.

Winnipeg – Vancouver 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 6. Appleton, 20. Perreault, 26. Connor, 50. Stastny, 58. Wheeler – 9. Pettersson, 40. Miller.

Nashville – Carolina 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 46. Järnkrok, 49. Ekholm – 13. Aho (Nečas), 17. Trocheck, 25. Lorentz, 60. Aho.

Dallas – Tampa Bay 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)