nová sezóna

Palát věří v obhajobu! S kým bude v lajně? Na Floridě covid nikdo neřeší

Ondřej Palát slaví Stanleyův pohár
Zdroj: Profimedia
Ondřej Palát slaví Stanleyův pohár.
Richard Wagner
Richard Wagner
11.1. 2021 14:24
Téma:
NHL

Koronavirem roztrženou sezónu vyhrála Tampa i s Ondřejem Palátem v sestavě. Cesta za obhajobou bude náročná, český útočník však věří, že Blesky dokáží Stanley Cup znovu získat. "Těším se hodně. Bude to náročné, nesmíme zaspat start, protože by se to pak těžko dohánělo," říká v rozhovoru.

Naposledy dokázal Svatý grál obhájit Pittsburgh, od té doby však uběhla již řada let. "Tým na to máme, ale bude záležet na spoustě faktorů a na tom, jak vydrží zdraví. Máme na to, ale bude to těžké," ví rodák z Frýdku-Místku.

 

Kádr zůstal téměř stejný, tým se musí ale obejít bez své hvězdy – Nikitu Kučerova vyřadila na základní část operace.

 

"Hráč takového kalibru se nedá nahradit. Ale zas máme zpět ve formě Steva Stamkose, který na kempu vypadá velmi dobře. Ale budeme muset v ofenzivě zabrat my ostatní," hodnotí Palát.

 

 

Anketa

Věříte, že Tampa obhájí mistrovský titul?

Hlasovalo 44 lidí.
Situace v kempu není nejlehčí, hráči totiž nemají příliš mnoho času na to, aby se připravili na obhajobu ve zkrácené 56kolové sezóně. Pravidelně se také testují a musí dodržovat platná opatření.

 

Palát vysvětlil, jak příprava probíhá. "Máme týden na to dostat se do nějaké hratelné formy. Tréninky jsou každý den, máme v plánu i dva zápasy mezi sebou. Simulujeme skutečný zápas v sezoně. Hrajeme večer a ráno máme rozbruslení."

 

Český forvard se udržel v elitní formaci. "Zůstal jsem v první lajně spolu s Braydenem Pointem. A místo Kučerova tam máme Stamkose," ujišťuje hráč, který je v Tampě již devátou sezónou.

 

 

Nový ročník s sebou nese řadu změn a důležité bude se chytit hned od začátku. O to důležitější bude pro hráče regenerace a životospráva.

 

"Pokud zaspíte start a prohrajete třeba osm z deseti prvních zápasů, tak se to oproti sezoně s 82 zápasy bude strašně těžko dohánět. Tam se s tím dá vždycky něco dělat, ale teď musíme vítězit od začátku," má jasno 29letý křídelník.

 

Oproti loňskému play-off nebudou muset být hráči v bublině. "Sice když pojedeme na roadtrip, tak nesmíme chodit nikam do města a musíme být jen na hotelu, ale za pár dní zase pojedeme domů, takže to bude v pohodě," vysvětluje Palát.

 

Ondřej Palát a Jan Rutta se radují z vítězství ve Stanley Cupu:

 

V lize budou pouze čtyři divize, mezi týmy tak bude rivalita, což láká i Paláta. Jaké jsou jeho hokejové cíle? "Chci více střílet a chodit do brány, tím otevírat prostor spoluhráčům. Pozici mám dobrou, začínám v první lajně, tak doufám, že se v ní udržím."

 

Na Floridě budou moci být v ochozech i příznivci. "Tampa začíná někde na dvou až třech tisících fanoušků. Je to ale stát od státu. Někde ještě nebudou vůbec. Doufám, že se situace zlepší a v březnu, dubnu už snad bude moci chodit více lidí. S nimi je to vždycky lepší," připomíná.

 

 

Pro Lightning je novinkou, že se v hale potkávají s basketbalisty Toronta Raptors, kteří nemohou kvůli platným opatřením hrát v domácím kanadském prostředí.

 

"Pro lidi v Tampě je to super, protože nejbližší NBA byla v Orlandu. Lidi se tak mohou jít podívat. Pro nás to je trochu nezvyk, že se dělíme o halu s basketbalisty, ale problém bych v tom neviděl," vysvětluje Palát.

 

 

Na Floridě sice není situace s koronavirem úplně ideální, i tak ale neplatí tak přísná opatření.

 

"Tady to nikdo neřeší. Všechno je otevřené a vše funguje. Já jsem rád, že je tu normální život, ale hlava mi nebere, že i když je tu hodně případů, tak to nikdo neřeší a život jde dál. Nemocnice to zvládají. Nevím, čím to je, že v jiných státech to je špatné, i když je všechno zavřené," popisuje zkušený forvard.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   12:50

   Element (437)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   09:00 11:35
   11:35

   Ligue 1 Highlights (32)

   12:30

   Kitesports Insights & X - Project

   13:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   14:45

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   16:30

   Český motorsport 2021 (1)

Celý program