Publikováno 15. 4. 2019
nhl play off

Palát sice skóroval, ale Tampu dělí jen jedna prohra od vyřazení!

Ondřej Palát

Hokejisty Tampy dělí jen jedna prohra od vyřazení z play off NHL. V posledním zápase podlehla Columbusu 1:3 a nepomohl ani jediný gól českého útočníka Ondřeje Paláta.

Ve stejné pozici je také Pittsburgh, který prohrál s New Yorkem Islanders i potřetí, tentokrát doma 1:4. Winnipeg uspěl v St. Louis 6:3 a snížil stav série na 1:2. Vegas porazil San Jose 6:3 a vede 2:1 na zápasy.

Palát mohl na začátku prostřední třetiny otevřít skóre, když se proháčkoval až před gólmana, ale Sergej Bobrovskij mu šanci chytil. Vzápětí udeřil na druhé straně z dorážky Matt Duchene a v přesilové hře zvýšil ve 29. minutě Oliver Bjorkstrand.

Gól Ondřeje Paláta VIDEO:

Tampa Bay vrhla ve třetí třetině vše do útoku a zasypala v ní Bobrovského šestnácti střelami. Velkou příležitost měl na začátku opět aktivní Palát, který se ocitl sám před ruským gólmanem, ale nepřekonal ho. Český útočník později přeci jen uspěl, když z dorážky vlastní střely snížil. Další tlak hostů už vyzněl naprázdno a výhru Columbusu zpečetil při powerplay Cam Atkinson.

Tampa Bay hrála bez dvou klíčových hráčů (suspendovaného Nikity Kučerova a zraněného Victora Hedmana) a je druhým týmem v historii soutěže, který jako nejvýše postavený celek po základní části prohrával v úvodním kole play off 0:3 na zápasy. Columbus je blízko, aby poprvé v klubové historii postoupil do druhého kola play off.

Výsledky 1. kola play off NHL:

Východní konference - 3. zápasy:

Columbus - Tampa Bay 3:1 (stav série: 3:0), Pittsburgh - New York Islanders 1:4 (stav série: 0:3)
Západní konference - 3. zápasy:

St. Louis - Winnipeg 3:6 (stav série: 2:1), Vegas - San Jose 6:3 (stav série: 2:1)