výsledky NHL

Palát se dostal mezi hvězdy zápasu! Gól si připsal i Kubalík

NHL

Ondřej Palát z Tampy Bay zažil poprvé v sezoně v NHL dvoubodový večer. Útočník Lightning zaznamenal gól a asistenci. Přesto porážce 3:4 s Dallasem v prodloužení nezabránil. Za svůj výkon byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Za soupeře se střelecky prosadil Radek Faksa. Gól vstřelil i Dominik Kubalík, Chicago porazilo Winnipeg 4:1.

Osmadvacetiletý Palát si desátý gól v sezoně připsal ve druhé třetině. Rodák z Frýdku-Místku tečoval před bránou nahození Sergačeva. To už měl na svém kontě i asistenci, když byl na začátku přesilovkové akce, na jejímž konci pálil přesně právě Segačev.

Ještě ve stejné dvacetiminutovce dokázal skórovat i další český hokejista. Radek Faksa svou osmou trefou v ročníku snižoval ve 38. minutě na 2:3. Nakonec Stars ve třetí třetině srovnali a v prodloužení rozhodl o vítězství Seguin.

Z dalších tuzemských hráčů se prosadil i Kubalík. Forvard Chicaga využil přihrávky Kanea a sám před gólmanem Hellebuyckem nezaváhal a vstřelil svůj devátý gól v sezoně. Blackhawks nakonec zvítězili 4:1. U všech gólů figuroval Kane, který jeden gól dal a na tři nahrál.

Asistence posbírali i Jakub Voráček z Philadelphie, Roman Polák z Dallasu a Davidové Pastrňák s Krejčím z Bostonu.