nova sport noc v nhl

Palát s Mrázkem zářili, jen jednomu to ale stačilo na body

Petr Mrázek a Ondřej Palát
Zdroj: NHL media

Ondřej Palát a Petr Mrázek zažili v zámořské NHL povedený večer. Útočník Tampy si připsal dva body za gól a asistenci, detroitský gólman zase pochytal šestadvacet střel a jen jednou kapituloval.

Právě onen jediný puk, který se dostal za Mrázkova záda, však způsobil, že si jeho Detroit neodnese z duelu proti Torontu ani jediný bod. Stalo se to půl minuty před druhou přestávkou, Grabnera v samostatném úniku sejmul DeKeyser a zdálo se, že rozhodčí nařídí trestné střílení. Jenže muž v černo-bíle pruhovaném dresu se šel ještě poradit s kolegou u videa a nakonec ukázal do středového kruhu.

Nakonec jasné vítězství, ale jinak to byl dlouho vyrovnaný zápas. Bezbrankový stav vydržel v utkání mezi Columbusem a Tampou Bay až do šestadvacáté minuty, kdy poslal hosty do vedení Stamkos. Blue Jackets drželi krok se soupeřem až do 49. minuty. To se prosadil Namestnikov a odstartoval brankostroj poslední třetiny. Rozhodující moment přišel v oslabení Tampy, kdy přihrávku domácích vystihl Ondřej Palát, vypíchl kotouč a řítil se sám na bránu. Tam ale ještě nechal vyniknout Stamkose a připsal si bod za nahrávku. Za čtyři minuty si se Stamkosem prohodili role a Palát zblízka propálil gólmana Columbusu a pečetil na 0:4.

Detroit Red Wings - Toronto Maple Leafs - 0:1

Branka a nahrávka: 40. Grabner (Parenteau)

Columbus Blue Jackets - Tampa Bay Lightning - 0:4

Branky a nahrávky: 26. Stamkos (Kučerov), 49. Namestnikov (Johnson), 51. Stamkos (Palát), 55. Palát (Stamkos)