Palát rozhodl v prodloužení! Bostonu dvě nahrávky Pastrňáka nestačily

Tomáš Rambousek
26.8. 2020 7:17
NHL

Ondřej Palát se stal hrdinou druhého zápasu bitvy mezi Tampou a Bostonem. Lightning díky trefě českého útočníka v prodloužení srovnali stav série na 1:1. Bostonu nepomohly ani dvě gólové nahrávky Davida Pastrňáka.

Tampa dvakrát prohrávala, ale nakonec deset minut před koncem držela jednobrankový náskok. Bruins pak ještě stihli díky Marchandovi srovnat skóre, když se podruhé v utkání zapsal do statistik asistencí David Pastrňák. Poslední slovo však patřilo jinému Čechovi. Běžel 65. minuta, puk se odrazil k Ondřeji Palátovi, a ten rozhodl.

"Jsem strašně šťastný, je to můj první gól v letošním play off a hned takhle důležitý,“ neskrýval radost český forvard Tampy. Jeho tým po výhře 4:3 vyrovnal sérii na 1:1 na zápasy.

Ve druhém nočním utkání porazil Vancouver Vegas Golden Knights 5:2 a také vyrovnal sérii na 1:1 na zápasy.

Tampa Bay Lightning – Boston Bruins 4:3pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 13. a 51. Coleman, 36. Kučerov, 65. Palát – 4. N. Ritchie, 35. a 57. Marchand (na obě PASTRŇÁK).
Stav série: 1:1.

Vegas Golden Knights – Vancouver Canucks 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 27. Tuch, 59. Pacioretty– 2. Toffoli, 11. a 41. Horvat, 39. E. Pettersson, 60. Pearson.

• NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

22:05 00:50