NHL Hokejová noc

Palát pomohl Tampě gólem a asistencí. Hertlova trefa nestačila!

Ondřej Palát
Zdroj: NHL media

Tampa Bay v nočním zápase porazila ve čtvrtfinálové odvetě Boston 4:2 a vyrovnala tak na 1:1 na zápasy. Zasloužil se o to i Ondřej Palát, který jeden gól dal a na jeden přihrál. Za Bruins jednou asistoval David Pastrňák. Nováček z Vegas se pak ujal vedení v sérii 2:1, když ve třetím zápase porazil San Jose 4:3 po prodloužení. Gól Tomáše Hertla tak nakonec neměl žádnou váhu.

Tampa byla od začátku lepší a zásluhou přesilovkové trefy Gourda vedla. Minutu a půl před první přestávkou však vyrovnal Charlie McAvoy a to Bruins hodně nakoplo. Jenže od druhé části zase panovali Amalie Aréně domácí. Tyler Johnson v polovině zápasu zařídil vedení na 2:1.

Ve třetí části se navíc trefil Ondřej Palát, a i když po něm ještě snížil Torey Krug, kterému nahrával David Pastrňák, Boston znovu vyrovnat nedokázal. Do prázdné brány se pak už jen trefil Point.

Čtvrtfinále se přesunulo také do San Jose, kam dorazilo Vegas. Hosté vyloupili domácí SAP Center v poměru 4:3. Rozhodnout ale muselo až prodloužení, ve kterém dal vítěznou branku William Karlsson. Za Žraloky skóroval Tomáš Hertl. Právě on si vynutil prodloužení, když dvě minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal na 3:3.