nova sport play-off nhl

Palát otevřel skóre, radovali se ale Islanders. Nashville slaví postup

Ondřej Palát
Zdroj: NHL media

Hokejisté New York Islanders vyhráli úvodní utkání série druhého kola play-off NHL nad Tampou Bay 5:3. Tampa sice vedla po brance Ondřeje Paláta, přemožitelé Floridy ale výsledek zápasu otočili.

Palát se prosadil už na začátku čtvrté minuty první třetiny. Z levé strany dostal od Drouina přesnou přihrávku mezi kruhy a přesně mířenou ranou načal brankový účet celé série.

Vedení ale Tampě dlouho nevydrželo. Už v šesté minutě skončilo nahození Hamonice k údivu všech zúčastněných až v kleci gólmana Bishopa a bylo vyrovnáno. Islanders dokázali utkání ještě do konce třetiny otočit, když zazářil dvougólový Prince, přičemž zásah na 3:1 zaznamenal pouhé dvě sekundy před první sirénou.

Ve druhém dějství padla jediná branka a Newyorčané díky trefě, o kterou se postaral John Tavares, vedli už 4:1. Poslední dvacetiminutovka byla ve znamení dotahování Lightning. Dvě a půl minuty před koncem se prosadil Filppula, a protože deset minut před tím pokořil gólmana Islanders i Kučerov, bylo tu už jen 3:4 z pohledu Tampy. Závěrečná power play ale přinesla už jen pečeť Clutterbucka na cennou výhru Islanders.

Sérii plnou obratů mezi Anaheimem a Nashvillem nakonec dokázali do vítězného konce dotáhnout Predators. Ti nejprve vedli 2:0 na zápasy, aby posléze favorizovaný Anaheim třemi výhrami průběh otočil a vybojoval si matchball.

Ten ale Kačeři využít nedokázali. Nashville srovnal a o posledním postupujícím do čtvrtfinále musel rozhodnout sedmý zápas v Anaheimu.

A ten pro domácí nezačal dobře. Už v šestnácté minutě totiž prohrávali 0:2. Na začátku třetí dvacetiminutovky sice snížil Kesler, ani mohutný nápor, který Anaheim předvedl v závěru poslední třetiny však k vyrovnání nevedl. Nashville si tak ve druhém kole zahraje proti San Jose.