výsledky NHL

Palát dal Nashvillu vítězný gól. Zadinův zásah jen mírnil porážku

Aktualizováno 7:30
10.2. 2021 6:45

Tampa Bay Lightning i Ondřej Palát mají formu. Obhájce titulu hokejové NHL vyhrál již pošesté v řadě a právě český útočník se svým pátým zásahem v sezoně postaral o vítěznou branku. Za Detroit skóroval Filip Zadina, ale jeho trefa jen zmírnila prohru 1:2 s Floridou.

Tampa se v letošní sezoně zatím musí obejít bez svého nejproduktivnějšího hráče posledních let Nikity Kučerova, ale přesto předvádí senzační výkony a jen jednou v sezoně nebodovala.

Další obětí Lightning se stali Predators. Nashville šel do vedení po gólu Grimaldiho, jenže to bylo z jeho strany vše. O vyrovnání se postaral kapitán floridského celku Stamkos a minutu po něm dokonal obrat přesilovkovým gólem Ondřej Palát.

Ještě před přestávkou navýšil vedení hostů Joseph. V druhé části platná branka nepadla, zásah Nashvillu byl po trenérské výzvě zrušen. V třetí části skórovali ještě Gourde, Stamkos a Joseph, takže Tampa vyhrála suverénně 6:1 a po šesté výhře v řadě vede Centrální divizi o tři body před Floridou.

Právě proti Floridě nastoupil Detroit, který je na samém dně divize. K druhé výhře v řadě chtěl nastartovat Red Wings Filip Zadina, když skóroval střelou zápěstím z ostrého úhlu.

Jenže po zbytek zápasu už Sergej Bobrovskij nechyboval a nakonec si zapsal 31 zákroků z 32 střel. Domácí Panthers sice na bránu vyslali o deset pokusů méně, ale díky zásahům Wennberga a Hornqvista zvítězili 2:1.

Další výhru v kanadské divizi zaznamenal Edmonton, ale jistý důvod k smutku hvězdy Olejářů měly. Connor McDavid ani Leon Draisaitl při výhře 3:2 nad Ottawou nebodovali, takže skončila jejich desetizápasová série s alespoň jedním kanadským bodem.

Výsledky NHL:

Florida Panthers - Detroit Red Wings 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 16. Wennberg, 29. Hornqvist - 4. ZADINA

Ottawa Senators - Edmonton Oilers 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
1. Brown, 42. Dadonov - 5. Nurse, 18. Bouchard, 24. Barrie

Dallas Stars - Chicago Blackhawks 1:2 po prodloužení (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Hintz - 35. Janmark (KUBALÍK), 63. Suter

Nashville Predators - Tampa Bay Lightning 1:6 (1:3, 0:0, 0:3)
Branky: 5. Grimaldi - 12. Stamkos, 13. PALÁT, 15. Joseph, 47. Gourde, 55. Stamkos (PALÁT), 57. Joseph

Calgary Flames - Winnipeg Jets 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 26. Mangiapane, 34. Froese, 59. Lindholm - 24. Ehlers, 36. Ehlers

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 3:4 po nájezdech (0:2, 2:0, 1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 28. Kopitar, 38. Brown, 51. Brown - 2. Meier (ŠIMEK), 18. Couture, 60. Kane, rozh. náj. Couture

Vegas Golden Knights - Anaheim Ducks 5:4 (2:0, 2:1, 1:3)
Branky: 11. Stephenson, 19. Marchessault, 23. Tuch, 37. Roy, 57. Whitecloud - 24. Lundeström, 46. Terry, 48. Henrique, 50. Getzlaf