nova sport noc v nhl

Palát asistencemi přispěl k výhře, Pánik gólem uchvátil celou NHL!

NHL
NHL

Dvě gólové nahrávky si připsal v NHL český útočník Ondřej Palát. Pomohl tak hokejistům Tampy Bay k výhře 4:3 nad Carolinou v prodloužení. Asi nejhezčí moment ze středečních utkání však předvedl slovenský útočník Richard Pánik z Chicaga, který skóroval proti Pittsburghu.

Palát byl na ledě u pěti ze šesti gólů, které padly v základní hrací době - u tří Tampy a dvou Caroliny. V 8. minutě při přesilové hře vyškrábl před brankou puk, ten se dostal přes Nikitu Kučerova mezi kruhy k Victoru Hedmanovi, který otevřel skóre utkání. V 51. minutě pak Palát založil akci před gólem na 2:2, když zavezl kotouč do útočného pásma a po střele obránce Jakea Dotchina skončil díky teči Tylera Johnsona v brance.

Domácí následně sahali po vítězství v základní hrací době, když je v 56. minutě dostal do vedení Kučerov. Jenže dvě a půl minuty před koncem si Lightning nechali dát vyrovnávací gól při vlastní přesilovce a muselo se do prodloužení. V něm o výhře Blesků rozhodl po 46 sekundách svou druhou trefou v zápase obránce Hedman, který úspěšně zakončil brejk dva na jednoho.

V zápase mezi Blackhawks a Penguins si za stavu 1:1 vzal puk slovenský útočník Richard Pánik, kličkou obešel Malkina a pak neuvěřitelným způsobem zavěsil do branky. Jednoznačně aspirant na jednu z nejlepších akcí roku.