Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Dvě 2. místa a tři vítězství!

Pagenaud potvrzuje výjimečnou formu, vyhrál i v Indianapolisu

Simon Pagenaud v Indianapolisu
Zdroj: Profimedia
SImon Pagenaud v popředí před slavnou a charakteristickou pagodou na Indianapolis Motor Speedway

Zatímco vloni dokázalo v prvních pěti závodech IndyCar vyhrát pět různých pilotů, letošní sezóna patří Simonu Pagenaudovi. Ten vyhrál poslední tři závody a v těch předchozích dvou skončil druhý. Triumf si připsal i v sobotu ve Velké ceně Indianapolisu. Před slavným závodem 500 mil Indianapolis tak neohroženě vede šampionát IndyCar Series.

Hned první zatáčka se stala osudnou dvěma zkušeným jezdců. Kanaan, který špatně odstartoval, se snažil zleva vrátit předjetí Dixonovi. Ten ale také zatočil doleva, Kanaan reagoval stejným manévrem a přimáčkl na zeď Bourdaise. Na trať hned zamířil pace car, tedy zpomalovací vůz.

 

Okruh v Indianapolisu ukázal, že IndyCar Series svědčí. Jezdcům nabízel hned několik skvělých míst k předjíždění. Útoky jsme viděli hlavně na konci cílové rovinky a na konci rovinky protilehlé. V první čtvrtině „dělal závod“ hlavně nováček Alexander Rossi, který dostal pod tlak a donutil chybovat i předloňského šampiona Powera.

 

Pagenaud jezdil první dva stinty neohroženě v čele. Jedinou komplikací pro něj byly první zastávky v boxech. Po něm stavějící Kimball se vrátil před ním, ale Pagenaud využil zahřátých gum a dostal se zpátky do vedení. O to přišel až díky jinému Francouzi.

 

 

Oběť nehody z první zatáčky Bourdais se totiž vrátil na trať, aby tým nasbíral nějaká ta data, jak se vůz chová na měkké sadě pneumatik. Bourdaise ale zřejmě potkala technická porucha, vůz odstavil na dráze a vynutil si další výjezd pace caru.

 

Ten přišel v ideální chvíli pro nováčka Conora Dalyho a zkušeného Castronevese, kteří právě absolvovali svůj pit stop. A tak mohli jen sledovat, jak všichni jezdci zamířili do boxů a oni se dostali na první dvě místa. V boxech se skvěle předvedl Hinchcliffe a jeho tým. Podařilo se jim předjet Kimballa a Pagenauda.

 

 

Ale start byl v režii vítěze posledních dvou závodů Pagenauda, který se zase dostal před Hinchcliffea. Catroneves ztratil vedení. Daly navíc rozhodně nečekal, až se Brazilec pokusí vzít si první místo zpátky a najel si slušný náskok.

 

O ten ho nakonec připravily až zastávky v boxech a hlavně fenomenální jízda Pagenauda, který na ojeté sadě gum smazal Dalyho náskok. Američan se propadl až na třetí místo za Castronevese a hlavně Pagenauda, který porazil jak Dalyho, tak svého stájového kolegu Castronevese a znovu se ujal vedení v závodě.

 

 

Toho se už do konce nepustil a dojel si pro třetí letošní vítězství. Pomohl mu v tom i Castroneves, který úspěšně zastavil postup Jamese Hinchcliffea a neumožnil mu Pagenauda stíhat. Vzhledem k tomu, že rozhodně nepatřil k nejrychlejším v průběhu celého závodního víkendu, musí Castroneves druhé místo vnímat jako úspěch. Se zpožděním pěti dní si tak nadělil dárek k 41. narozeninám. Naopak s předstihem oslavil své 32. narozeniny vítězný Pagenaud.

 

Daly nakonec neudržel stupně vítězů a skončil až na šestém místě. Na tučný šek se mohou těšit v požáry ničeném kanadském městě Fort McMurray. Veškerý zisk ze závodu totiž svým krajanům přislíbil bronzový James Hinchcliffe! Fantastický výkon předvedl v sobotu v Indianapolisu také Graham Rahal. Po startu z 24. místa se totiž dostal na 4. příčku!

Kompletní výsledky závodu (ve formátu pdf) najdete ZDE.

vbo TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:15 01:15

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   01:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

 • Nova Sport 2

  • 22:00 23:40

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

   00:10

   Premier League Darts 2019

   02:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   08:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program