Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

indycar Kvalifikace

Pagenaud pokračuje na vítězné vlně, v Alabamě odstartuje první

Simon Pagenaud slaví vítězství v Long Beach
Zdroj: Profimedia, MAVRIXONLINE.COM
Simon Pagenaud slaví vítězství v Long Beach

Po druhých místech v St. Petersburgu a Phoenixu, a po vítězství v Long Beach, má Francouz Simon Pagenaud našlápnuto k dalšímu skvělému výsledku. Do nedělního závodu IndyCar Series na okruhu Barber Motorsports Park v Alabamě totiž odstartuje z prvního místa. V kvalifikaci zcela vyhořel jeho stájový kolega, vítěz prvního závodu letošní sezóny Juan-Pablo Montoya.

Montoya nedokázal projít ani prvním kolem tříkolové kvalifikace. Přesněji řečeno, Montoya vůbec nedokázal najít formu na měkké sadě pneumatik a ve své skupině zajel nejpomalejší čas, což pro něj znamená start až z 21. místa.

 

Kvalifikace se vůbec nepovedla některým pilotům, kteří v tréninku předváděli výborné výkony. Duo pilotů týmu A.J. Foyt Enterprises, které ovládlo páteční odpolední trénink, vůbec nepostoupilo z první části kvalifikace a do závodu Hawksworth a Sató odstartují ze 14. a 16. místa.

 

Stejně tak piloti týmu Andretti Autosport nedokázali v kvalifikaci navázat na výkony z tréninků. Nejlepší ze čtveřice Andrettiho pilotů byl až 15. Muňoz. Naopak Luca Filippi opět v kvalifikaci překvapil slušným výkonem. Vypadá to totiž, že letos pro tým Dale Coyne Racing je postup mezi elitní dvanáctku maximem.

 

 

V semifinálové dvanáctce se naplnila cesta loňského vítěze kvalifikace Castroneves. Brazilec nedokázal proniknout do elitní šestky a do závodu odstartuje ze 7. místa. Do finále se marně snažili proniknout třeba Hinchcliffe, Kanaan nebo nejlepší nováček Max Chilton.

 

Ačkoliv se v trénincích jevila velmi silně, v závodě měla Honda jen jednoho pilota. Byl jím Graham Rahal, který vloni v Alabamě odjel znamenitý závod. Další z hrdinů loňského ročníku ve finálové šestce také nechyběl: Josef Newgarden, který na okruhu Barber Motorsports Park získal před rokem své první vítězství v kariéře v IndyCar, odstartuje do nedělního závodu ze 2. řady. Vedle něj se postaví obhájce titulu Scott Dixon.

 

 

Před sebou budou mít dvojici pilotů týmu Penske. Ač to chvíli vypadalo, že Power vyhraje další kvalifikaci, v posledním kole mu zvládl pole position vyrvat vítěz předešlého závodu Simon Pagenaud.

 

"Bylo to úžasné. Auto bylo prostě neuvěřitelné, zvláště na červených pneumatikách. Opravdu jsem si užil, že jsem ho mohl řídit. Dali jsme do nádrže minimální možné množství paliva a snažili jsme se pošetřit gumy. V každém segmentu jsme odjeli jen jedno kolo. Auto bylo dobré a my prostě každým segmentem prošli," uvedl vítěz kvalifikace Pagenaud.

 

Kompletní výsledky kvalifikace najdete (ve formátu PDF) ZDE.

 

Závod začíná v neděli ve 21:20 a my vám jej exkluzivně přineseme na kanále NOVA Sport 2 a na Voyo!
 

vbo TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:00

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   15:00

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   15:15

   Truck Racing Magazine (5)

   15:35

   Off-road Maraton (4)

   16:00

   Rychlá kola (7)

   16:30

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

 • Nova Sport 2

  • 14:45 15:00

   Element (392)

   15:00

   Wimbledon 2019 - finále mixu

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   17:20

   DFB Pokal 2019

   17:50

   KITE LIFE (1)

   18:00

   German Darts Masters

Celý Program