Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 7. 2018
fotbal nenávistné reakce

Özilův konec v nároďáku rozpoutal peklo! Takto reaguje šéf Bayernu

Mesut Ozil a Uli Hoeness
Zdroj: Profimedia

Německý fotbalista Mesut Özil se po nevydařeném mistrovství světa rozhodl ukončit svoji reprezentační kariéru. Svým koncem v národním týmu však způsobil pořádný poprask, protože si neodpustil napsat otevřený dopis, kde své rozhodnutí obsáhle vysvětluje. To pochopitelně vyvovalo i reakce okolí.

Özil na svém twitteru sepsal, proč už dres národního týmu nikdy neoblékne. Kromě rasismu mu hlavně vadilo, že ho celé Německo kritizovalo za jeho fotku tureckým prezidentem Erdoganem.
 "Hodně jsem nad tím přemýšlel a s těžkým srdcem oznamuji, že v reprezentaci končím. Kvůli rasismu a nedostatku respektu. A už vůbec nechci mluvit o tom, kolik výhrůžek a nenávistných zpráv jsem já a moje rodina dostali," zmiňuje například ve svém dopise.

 

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat a do záložníka londýnského Arsenalu se pustil šéf Bayernu Mnichov a mistr světa z roku 1974 Uli Hoeness.


 

"Jsem rád, že tenhle nesmysl je konečně za námi,“ citoval Hoenesse deník Sport Bild. "Özil hrál už několik let hrál strašně, naposledy byl ve formě před mistrovstvím světa v roce 2014. A teď se rozhodl mizerné výkony schovat za tuhle fotku,“ zpražil ho nejvyšší muž Bayernu Mnichov a s kritikou pokračoval dál.


"Vždycky, když jsme hráli proti Arsenalu, tak jsme se zaměřili na něj, protože jsme věděli, že on je soupeřova slabina,“ dodal Hoeness.

 

Celý Özilův dopis si můžete přečíst zde na jeho oficiálním twitterovém účtu:

 

 

Rozporuplné reakce teď na sociálních sítích řeší pochopitelně také jeho fanoušci. Jedni mají Özila za hrdinu, jiní ho zatracují. Ostatně tak to dopadne vždy, když se míchá politika se sportem...

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   10:45

   Magazín NBA Action (29)

   11:15

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   13:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

Celý Program