Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

dojemné choreo podlehl leukémii

Liverpool miloval. Malého Owena teď doprovodili do nebe

Liverpool se loučil s Owenem
Zdroj: Twitter

Smutný, ale zároveň mimořádně emotivní moment doprovázel úterní zápas Liverpoolu v Ligovém poháru. Když se rozběhla 12. minuta duelu se Stoke, příznivci domácích Reds vyvěsili symbolický transparent, kterým uctili památku jedenáctiletého fanouška Owena McVeighena, který neváno podlehl leukémii.

Když mu bylo pět, táta Mark ho vzal poprvé na zápas Liverpoolu. Owen byl nadšený a od té doby společně chodili na všechny domácí zápasy. Malý klučina se tejně jako jeho otec do klubu z Anfield Road rychle zamiloval.


A když se loni v únoru Owen potkal při výjezdu na zápas FA Cupu na Crystal Palace s obráncem Martinem Škrtelem, těžko byste hledali spokojenějšího kluka. Slovenský reprezentační stoper navíc malému fandovi daroval dres. Zkrátka parádní den!

Owem McVeigh s tátou
Zdroj: Twitter


Uběhlo ale několik měsíců a život Owena a zejména jeho rodičů se obrátil vzhůru nohama. Důvod? Lékaři mu diagnostikovali leukémii. A malý Owen boj s touhle nemocí v prosinci bohužel prohrál. Zemřel v nemocnici.


TAKÉ ČTĚTE:


A kromě rodiny tahle zpráva hluboce zasáhla i samotné fanoušky Liverpoolu. Ti se rozhodli památku malého fandy adekvátně uctít. Všeho to začali členové legendární tribuny Spion Kop. A byly to hodně emotivní momenty! Sotva začala 12. minuta pohárového duelu se Stoke, vztyčili symbolický transparent, na kterém Owena doprovázela silueta muže s šálou Liverpoolu.A to nebylo všechno. Následně povstal celý zaplněný stadion Anfiel Road, tleskal a spustil slavný chorál všech fanoušků Liverpoolu „You never walk alone“. Čtyřiačtyřicet tisíc příznivců Reds i kouč Jürgen Klopp tak dali Owenovi jasně najevo, že ani do nebe nepůjde sám…
 


„Vedl jsem Owena k tomu, aby pochopil tradice a hodnoty našeho skvělého klubu a byl tolik hrdý na to, že se mohl nazývat ‚Liverpoudlianem‘. Nejkrásnější společné chvíle jsme prožívali na zápasech, kde jsem si užíval každou minutu se svým nejlepším přítelem, nehledě na výsledek. To byly fantastické zážitky, a to jsou vzpomínky, které mi zůstanou navždy,“ napsal Owenův táta Mark v dojemném vzkazu na stránky fanoušků.
 

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:15 01:15

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   01:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

 • Nova Sport 2

  • 23:40 00:10

   Major League Soccer Highlights (12)

   00:10

   Premier League Darts 2019

   02:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   08:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

   11:15

   UFC Now (16)

Celý Program