Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

kauza pokračuje Neshody se smlouvou

Zničí Ester válka se svazem? Může si z toho dělat legraci, říká Jelínek

Ester Ledecká a Marian Jelínek
Zdroj: TN.cz

Podepíše, nebo nepodepíše? Bude závodit za Česko, za někoho jiného, nebo nebude závodit vůbec? Otázky, které se Ester Ledecké musí honit hlavou i ve vzdáleném Chile, kde se chystá na první závody. A pro hlavu třiadvacetileté sportovkyně to musí být opravdu zápřah. Podle psychologa Mariána Jelínka záleží, jak se k celé situaci postaví česká snowboardistka sama.

Ten tlak musí být obrovský. V Česku není v posledním týdnu žádné sportovní jméno skloňované více, než to Ester Ledecké. O sporu mezi Svazem lyžařů a agenturou Sport Invest, která dvojnásobnou olympijskou vítězku z olympiády v Pchjongčchangu zastupuje, se napsaly desítky článků. Ester navíc sama neví, na čem je.


„Všechny věci explicitní, tedy vnější, které na nás padají, jsou důležité podle toho, jak nakazí vnitřní svět sportovce,“ tvrdí sportovní psycholog Marián Jelínek. „Možná je Ester vnitřně nastavená tak, že to pro ní není až takovým jedem vnitřního prostředí a tím pádem jí to nemusí vůbec ovlivnit, nebo jí to naopak dokonce může nabudit,“ doplňuje Jelínek.


Ester má naštěstí jednu velkou výhodu. Nemusí se všeho účastnit osobně a vše pozorovat z pořádné dálky. Momentálně se totiž chystá na první závody v Chile a doufá, že vše vyřídí agentura Sport Invest a její otec Janek Ledecký


„Odstínění, že člověk není přímo v reálu je lepší. Ester je se svými lidmi, se svým týmem. Určitě si z toho můžou u snídaně dělat legraci. Humor je jedna z věcí, která tu tenzi extrémně odlaďuje a snižuje,“ chválí nepřímo Jelínek Ledeckou za smysl pro humor s jamajskou kombinézou.
 

Připomeňte si, proč Ester Ledecká nepodepsala reprezentační smlouvu:Ester tak doufá, že ji komplikace se smlouvou nepřipraví o první závod světového poháru v lyžování, který se uskuteční na konci října. Čeští sportovní fanoušci naopak věří, že je vnitřně tak silná, že ji handrkování o znění smlouvy ještě více posílí.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:20 23:25

   MONETA Czech PGA Tour (1)

   23:25

   NHL News

   23:35

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   01:05

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 23:00 00:45

   Fotbal: Stade Rennes - Lille OSC

   00:45

   Element (388)

   01:00

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

Celý Program