Historický milník

Ovečkinovi blahopřál k sedmistému gólu i jeho pes. Co mu vzkázal Jágr?

Washington ocenil Ovečkina za 700. gól v NHL. Mluvil i Jágr
Zdroj: Profimedia, Profimedia/Youtube
Richard Wagner
Richard Wagner
26.2. 2020 15:43
Téma:
NHL

Kapitán Washingtonu překonal milník, který před ním dokázalo pokořit jen sedm hráčů. Dosáhl sedmi set gólů a stal se vůbec prvním ruským hokejistou, který v NHL přešplhal přes tuto metu. Z Čechů se to jako jedinému povedlo Jaromíru Jágrovi. I ten mu k životnímu zápisu blahopřál.

Capitals hráli na ledě New Jersey. Za stavu 2:1 pro Devils si najel Ovečkin na pravý kruh. Zpoza branky přišla parádní nahrávka, dělová rána z rukou čtyřiatřicetiletého ruského bombarďáka zamířila pod horní tyč a otevřela konzervu s velmi chutným kompotem.

 

Takovou lahůdku si mnoho hráčů nevychutnalo. Z Čechů se to povedlo jen famóznímu kladenskému rodákovi a stále aktivnímu extraligovému hokejistovi Jaromíru Jágrovi. I on se objevil na velkoplošné obrazovce během slavnostní ceremonie na počest „Ovieho“ milníku.

 

„Věř mi, že sedm set gólů je doopravdy hodně. Já na to dřel mnohem dýl, než ty. Zasloužíš si to a přeju ti to,“ prozradil Jágr, na kterého Ovečkin ztrácí už jen pětašedesát zásahů.

 

Kromě hráčů, kteří jsou s ním v hvězdné tabulce, mu přáli i spoluhráči, rodiče, malý synek Sergej, který brzy nebude jedináčkem, a oslavně mu zaštěkal i jeho pes Blake.

Záznam celé slavnostní ceremonie:

Dojatému ruskému tvrďákovi a rozenému kapitánovi přál Wayne Gretzky, který střeleckou disciplínu v NHL vede, a jeho jméno také zaznělo z Jágrových úst. „Být Gretzkym, tak se třesu strachy, protože vím, že ho můžeš překonat,“ vzkázal ještě asi nejslavnější nositel čísla šedesát osm.

 

Jen dvěma hráčům v historii celé soutěže se povedlo překonat metu osmi set tref. Zmíněný Gretzky se trefil 894krát, tím druhým je Gordie Howe, jenž zmíněnou metu překročil o jeden zásah. Ovečkin by mohl být třetím.

„Gratuluji ti ke vstupu do klubu sedmisetgólových střelců. Stal ses pojmem nejen ve Washingtonu, ale i v Severní Americe a Rusku. Budu tady a řeknu ti to stejné, až dáš 800. gól,“ prohlásil Gretzky, nejproduktivnější hráč celé NHL.

 

Hvězdný Rus si letos brousí zuby na devátou trofej Maurice Richarda pro nejlepšího střelce sezóny. O tento titul se s ním pere i Čech David Pastrňák a Američan Austin Matthews z Toronta.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program