nhl noční zápasy

Ovečkin vyrovnal rekord, ale Washingtonu to na výhru nestačilo!

Alexandr Ovečkin

Hokejisté Washingtonu podlehli ve středečním utkání NHL 3:6 v Torontu a připsali si sedmou prohru v řadě. Obhájci Stanleova poháru nepomohla ani asistence Michala Kempného. Hlavním hrdinou zápasu se stal Nazem Kadri, který vstřelil hattrick a navrch přihrál na jeden gól.

Kempný založil v úvodu druhé třetiny akci, po níž Washington vedl 2:1. Český obránce z vlastního pásma přihrál na červenou čáru puk T. J. Oshiemu, který ho posunul na pravou stranu do jízdy Alexandru Ovečkinovi. Nejlepší kanonýr soutěže dal 37. gól sezony, kterým vyrovnal rekord v produktivitě hráčů narozených v Rusku. Ovečkin má na kontě stejně jako Sergej Fjodorov 1179 bodů.

Sestřih ze zápasu Washington - Toronto VIDEO:

Toronto otočilo zápas čtyřmi góly v rozmezí 34. až 51. minuty. Washington prohrál sedm utkání v řadě naposledy v lednu 2014 a problémy má s obrannou hrou, když v minulých třech zápasech inkasoval 21 branek.

Anaheim před utkáním v St. Louis oznámil, že Ondřej Kaše podstoupí 30. ledna operaci ramene. Kalifornský klub předpokládá, že doba léčby zabere pět až šest měsíců. Český útočník se zranil před týdnem na ledě Minnesoty a v té době byl s 11 góly druhým nejlepším střelcem týmu, přestože přišel v úvodu sezony o jeden měsíc kvůli otřesu mozku.