Aktualizováno 11.5. 2016 08:23
video play off nhl

Ovečkin Stanley Cup nevyhraje, zuby mu vylámali Tučňáci

Zdroj: TV Nova

Málo platné, že byli nejlepším týmem základní části a měli ve svém středu nejlepšího střelce ligy. Hokejisté Washingtonu v bojích o Stanley Cup končí a to navzdory faktu, že v šestém utkání dohnali tříbrankové manko. V prodloužení ale rozhodl Nick Bonino.

Washington si zadělal na problémy už na začátku série, kdy pustil Pittsburgh do vedení 3:1 na zápasy. A i když v domácím utkání jeden mečbol odvrátil, na ledě "tučňáků" to měl přetěžké.

Penguins vedli po osmi minutách už 3:0 a fanoušci byli u vytržení. Captals dali první gól až na konci druhé třetiny, Oshieho trefa ale odstartovala stíhací jízdu. Ve třetí části totiž Justin Williams a po něm John Carlson pokořili gólmana Murphyho a poslali zápas do prodloužení.

Tam ale přišla velká chvíle Nicka Bonina, který po dlouhém obléhání Holtbyho branky nabruslil mezi kruhy a ač tísněn, propasíroval puk do brány. Pittsburgh dosáhl vysněného čtvrtého vítězství a může se chystat na duel s Tampou Bay.

Možná i proto, že Penguins ustrážili kanonýra Alexe Ovečkina, ten v celé sérii s Pittsburghem vstřelil jen dva góly.

Pittsburgh - Washington 4:3pp (3:0, 0:1, 0:2 - 1:0)
Branky:
6. Kessel (Hagelin, Domoulin), 27. Kessel (Letang, Kunitz), 28. Hagelin (Määtä, Daley), 67. Bonino (Hagelin, Kessel) – 39. Oshie (Bäckström, Ovečkin), 48. Williams (Bäckström), 54. Carlson (Ovečkin, Williams). Konečný stav série: 4:2.

• 11:10 12:35

Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg