all star game exhibici vynechá

Ovečkin se vysmál Utkání hvězd NHL. Teď se čeká, co Jágr

Alexandr Ovečkin
Zdroj: NHL media
Alexandr Ovečkin

Původně chtěl během mimořádné pauzy odpočívat a dát se zdravotně do pořádku. Nakonec ale právě sněhová bouře zřejmě připravila ruského hokejistu Alexandra Ovečkina o Utkání hvězd NHL. Důvod? Kapitána Washingtonu totiž prý delší dobu trápí zranění, které si navíc dost možná zhoršil při odklízení přívalů sněhu.

Když o víkendu náhodou zastihla reportérka televizní stanice WUSA 9 Ovečkina na čerpací stanici, zrovna plnil kanistr benzínem. Jelikož vedení NHL odložilo Washingtonu hned dva zápasy, ruský kanonýr měl dost času na odklízení sněhu, který ochromil drtivou část východního pobřeží Spojených států. A hodlal pomoct i svým sousedům.


O několik hodin později Ovečkin na sociálních sítích zveřejnil video, na kterém s vydatnou bílou přikrývkou zdatně zápasí. Jenže právě odklízení sněhu možná stojí za tím, že fanoušci přijdou o jednoho z nejlepších hráčů na tradiční exhibici, která každým rokem okoření dlouhou a náročnou sezonu.


 

„Odklízel jsem sníh u domu a bylo to špatné rozhodnutí,“ nechal se slyšet Ovečkin po středečním utkání s Philadeplhií. Trápí ho nespecifikované zranění v dolní polovině těla, proto se rozhodl, že All Star Game v Nashvillu vynechá.


„Bylo to těžké rozhodnutí. Probíral jsem to s realizačním týmem a trenéry. Necítím se zdravotně fit už několik měsíců. Zkoušel jsem s tím bojovat, ale je to pořád stejné,“ nechal se slyšet Ovečkin. „Bude lepší, když si odpočinu, abych byl připraven na zbytek sezony. Máme v ní dobou šanci uspět a nechci chybět u důležitých věcí,“ vysvětlil. V zápase s Flyers ale strávil na ledě téměř 20 minut…

Alexandr Ovečkin
Zdroj: NHL media Alexandr Ovečkin


Třicetiletého kanonýra přitom fanoušci svým hlasováním zvolili kapitánem Metropolitní divize. Právě z tohoto důvodu bylo pro Ovečkina rozhodnutí duel vynechat o to těžší a složitější. „Ještě nikdy jsem nebyl v Utkání hvězd kapitánem. Je to velká čest,“ zdůraznil.
 


Rodák z Moskvy ale možná nebude jedinou hvězdou, která bude na All Star Game chybět. Krátkou pauzu během dlouhé základní části by raději k regeneraci a nabrání sil využil i Jaromír Jágr, kterého fanoušci rovněž zvolili jedním z kapitánů. Pokud by do Nashvillu nepřijela ani česká legenda, zápas Floridy s Washingtonem 2. února by byl bez největších hvězd. Ovečkina i Jágra.
 

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:10

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   23:10

   Večerní Sportovní noviny

   23:15

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   01:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

 • Nova Sport 2

  • 22:00 23:40

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

   00:10

   Premier League Darts 2019

   02:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   08:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program