nova sport play-off nhl

Ovečkin se snažil marně. K výhře Tučňáků přispěl i kuriózní gól

Tom Kühnhackl
Zdroj: NHL media

Pittsburgh Penguins vede v sérii nad Washingtonem Capitals 2:1. Ve třetím utkání vedli hokejisté z Pensylvánie na vlastním ledě už 3:0, nakonec se ale museli bát o výsledek. K jejich výhře přispěla i poměrně kuriózní trefa syna českého rodáka.

Pittsburgh směřoval sebevědomě za vítězstvím už od sedmé minuty, kdy Hornqvist tečoval bombu Daleyho. Povedený úvod zápasu zvýraznil o minutu později Tom Kühnhackl. Syn českého rodáka Ericha Kühnhackla, který v německém dresu získal přesně před čtyřiceti lety bronzovou olympijskou medaili, se přitom trefil poněkud netypickým způsobem. Puk se totiž po Cullenově přihrávce odrazil od čísla 34, které nosí čtyřiadvacetiletý křídelník na svých zádech.

Když pak v šestatřicáté minutě zvyšoval Hagelin už na 3:0, mohlo se zdát, že je o majiteli druhého bodu rozhodnuto. Proti byl ale Alexandr Ovečkin. Ten nejprve deset minut před koncem sám snížil a drama vrcholilo v poslední minutě třetí třetiny, kdy  právě ruský útočník nastřelil tyč, Williams ale už puk uklidil do brány.

Víc už ale Matthew Murray hokejistům Washingtonu v jejich závěrečném tlaku nedovolil. Teprve jednadvacetiletý gólman pochytal sedmačtyřicet střel vítězů základní části a i díky němu se Pittsburgh ujal vedení v sérii.