Ovečkin se dočkal 700. gólu! Frolík po deseti zápasech konečně bodoval

Alex Ovečkin má 700. gól v NHL
Richard Wagner
22.2. 2020 22:48
NHL

Evropským poměrům přívětivé časy začátku měly hned tři víkendové duely NHL. S úderem sedmé hodiny středoevropského času vykročila za výhrami trojice týmů. New Jersey, které překvapivě šokovalo Capitals, Buffalo, jež si zastřílelo v Pittsburghu a konečně Flyers, kteří zvládli dramatický závěr.

V nepříliš dobré formě hrající New Jersey se začalo zbavovat některých opor, kterým chce dopřát boje o play-off a uvolnit si prostor pro vysoký lov na draftu. Odešel například nejlepší hráč na oslabení Blake Coleman. Proto byli před zápasem Capitals favority.

Jenže na ledě to dopadlo zcela opačně. Devils si vybudovali postupně dvougólový náskok, na který ale Washington zareagoval a díky Ovečkinově jubilejnímu gólu vyrovnal na 2:2. Poté si ale vzal slovo pětadvacetiletý obránce New Jersey Damon Severson, který napodobil „Ovieho“ a utěšenou ranou z kruhu rozhodl.

Desetizápasový bodový půst prolomil Michael Frolík, jehož Buffalo zamířilo do Pensylvánie. V Pittsburghu, v jehož řadách nechyběl Dominik Simon, si Sabres s chutí zastříleli již v první třetině. Po jedenácti minutách mělo Buffalo náskok 3:0.

Pod čtvrtou trefu Sabres je podepsán český forvard Frolík, který si připsal druhou asistenci. Perfektním výkonem se blýskl gólman Hutton, jenž zastavil 41 pokusů Pens. Za domácí družinu sice dvakrát skóroval Jevgenij Malkin, ale stačilo to jen na korekci.

V Pensylvánii nakonec alespoň jedno vítězství zůstalo. Filadepfie si vlastní led uhlídala ve velké bitvě proti Winnipegu. Když Jakub Voráček ve skrumáži před brankou přitrkl kotouč Seanu Couturierovi, který zvyšoval na 3:0, nikdo nečekal, že se ze zápasu stane drama.

Na dva zásahy Jets, které orámovaly druhou přestávku, ale v pravý čas zareagoval Tyler Pitlick, jehož teč definitivně stvrdila výhru Flyers.

VÝSLEDKY NHL:

New Jersey – Washington 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 13. Bratt, 33. Simmonds, 59. Severson – 35. Wilson, 45. Ovečkin.

Philadelphia – Winnipeg 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 3. a 10. Laughton, 35. Couturier (Voráček), 50. Pitlick – 39. Morrissey, 43. Laine.

Pittsburgh – Buffalo 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
Branky: 32. a 58. Malkin – 1. Girgensons, 7. Reinhart, 11. Eichel, 46. Skinner (Frolík), 53. Eichel.