Ovečkin přerušil sérii, Simon vsítil. Vrána s Gudasem mají asistence

Dominik Simon svým gólem pomohl k výhře nad Washingtonem
Dominik Simon (vlevo) slaví branku s Patricem Hornqvistem
NHL

Ještě před cestou na kutě jsou k dispozici zápasy nejlepší hokejové soutěže světa, které jsou speciálně kvůli evropským obdivovatelům hrané v časech, kvůli kterým nemusíte zapínat přijímače hluboko po půlnoci. V akci se objevilo také několik Čechů.

Pikantní český souboj nabídlo měření sil mezi Washingtonem a Pittsburghem. Proti sobě stanuli Jakub Vrána s Radkem Gudasem a Dominik Simon. Fanoušci se ale především těšili na konfrontaci mezi Alexandrem Ovečkinem a Sindeym Crosbym, ze které vyšel lépe kapitán Tučňáků.

A nakonec z toho byla velká přetahovaná, která přinesla přerušení Ovečkinovy úžasné série. „Ovie“ se nedokázal prosadit a jeho tým nakonec prohrál. Třetí zásah Penguins šel z hole Dominika Simona, jenž parádně pokořil gólmana Samsonova. V kádru Capitals se bodově zviditelnili Vrána s Gudasem, kteří si připsali asistenci.

Martin Nečas s Petrem Mrázkem, který seděl pouze na lavičce v roli náhradního brankáře, bojovali s Carolinou proti Vancouveru. Po šedesáti minutách byl duel nerozhodnut. Za stavu 3:3 přišlo na řadu prodloužení a po něm samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl o výhře Hurricanes Williams.

Montreal hostil na svém ledě Columbus a byla z toho další tahanice o centimetry ledu. V samotném závěru nejprve Columbus potvrdil své vedení gólem při pwer-play Canadiens, ale ti záhy kontrovali. Blue Jackets si však nakonec těsný výsledek pohlídali.

VÝSLEDKY NHL:

Washington - Pittsburgh 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Branky: 11. Eller, 46. Kuzněcov (Vrána), 58. Eller (Gudas) – 12. Lafferty, 13. Hörnqvist, 32. Simon, 58. B. Tanev.

Carolina - Vancouver 4:3 sn (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 22. Niederreiter, 26. Aho, 46. Svečnikov, rozh. náj. Williams – 5. Pettersson, 35. Myers, 50. Pettersson.

Montreal - Columbus 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: 30. Tatar, 56. Domi, 59. S. Weber – 13. Gavriko, 24. a 38. Dubois, 59. Nyquist.